Aktualności
Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2013
Redaktor: D.W.   
28.05.2013.
 „Zajrzyj do środka” – tak zachęcały plakaty i taka jest idea Dnia Otwartych Domów Przysłupowych. Przyjdź, zobacz, poczuj piękno oraz możliwości naszych przysłupów.

Coraz więcej przykładów dobrego domu z duszą słyszy się w Polsce. Niestety w Bogatyni inicjatywa należy do prywatnych właścicieli. Już po raz dziewiąty w ostatnią niedziele maja nasze Stowarzyszenie wspólnie z BSRR, gospodarzami Domu Zegarmistrza przyjmowaliśmy zainteresowanych, wycieczki turystów z Niemiec, Czech i Polski. Klimat rozmów i atmosfera wyjątkowa, sympatyczna i miła. Słaba znajomość języków niemieckiego, czy czeskiego wydłużała dyskusje i dała możliwość lepszego poznania się i wesołej wymiany zdań. Spotkaliśmy ludzi, którzy dawno temu wyjechali z Bogatyni i dzisiaj myślą o powrotach, wspominali swój dom z dzieciństwa.

Czytaj wiecej
 
Rajd europejski 2013
Redaktor: TMZB   
20.05.2013.
Sample Image

XIII Międzynarodowy Rajd Kolarski
Powiatów i Miast Partnerskich
Jelenia Góra – Jablonec n. Nisou – Bautzen
„Razem w Unii Europejskiej”

Już szósty raz zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną grupę rowerową PROFI z Jeleniej Góry na rajd europejski. Nasza grupa ruszyła w stronę Ostritz gdzie było oficjalne spotkanie grup czeskiej i niemieckiej. Z powodu defektów delegacja z Jeleniej Góry lekko się spóźniła, ale Bogatynia była w pogotowiu.

Czytaj wiecej
 
Łużycka pięćdziesiątka
Redaktor: TMZB   
20.05.2013.

4 maja 2013 r. cztery osoby wzięły udział w 42 rajdzie z serii „Łużycka pięćdziesiątka” zorganizowanym przez Klub Czeskich Turystów.  Ostatnio modne są rajdy wyczynowe tzw. wyrypy. Wyczyn polega na długim dystansie: 50 lub100 km, a nawet marszu nocą z latarkami bez przerw na nocleg. Takie imprezy mają w nazwie słowo „setka” lub „pięćdziesiątka”. Póki co, nie braliśmy udziału w takiej próbie, ale niejedna z nas ma ochotę.

W  ramach treningu zdecydowałyśmy się na „spacerek” na 15 km.

Czytaj wiecej
 
Relacja z rajdu 3 dni, 3 kraje, 3 wędrówki
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
06.05.2013.
 W dniach 26-28 kwietnia, po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie z cyklu „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki”. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie turystyczne w Euroregionie Nysa i odbywa się na terenie 3 krajów.
Polska część imprezy nazywa się „Łużyckie wędrówki” i jest organizowana przez PTSM Lubań po raz 13-ty. Organizatorzy zadbali, aby rajd był honorowany przez IVV – międzynarodową organizację turystyki pieszej. Przygotowano 6 tras pieszych o różnej długości, od krótkiej sześciokilometrowej do trasy maratońskiej oraz jedną trasę dla rowerzystów. Nasza grupa, złożona  z 15-tu zapalonych turystek zdecydowała się na trasę o dł. 24 km. W pełnym słońcu, pod osłoną kremów z filtrem, z butelkami wody i aparatami fotograficznymi na podorędziu przemierzyłyśmy dystans z Nowej Karczmy przez Henryków Lubański, Nawojów Łużycki, Radogoszcz i Uniegoszcz do Lubania. Po drodze spotkałyśmy turystów z Bogatyni oraz znajomych zapoznanych w zeszłym roku.
Czytaj wiecej
 
XIII Parada rowerów
Redaktor: TMZB   
05.05.2013.

Sample Image W sobotę 4 maja 2013 r. w Jeleniej Górze już po raz 13 odbyła się Parada Rowerów - rekreacyjna impreza, mająca na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Zapisy odbywały się na Placu Ratuszowym od 9:00. Start o 12:00.
Pierwsze 2000 uczestników otrzymało pamiątkowe białe i czerwone koszulki.
Tegoroczna trasa parady prowadziła ulicami Jeleniej Góry z Placu Ratuszowego, ulicą Sudecką, fragmentem obwodnicy południowej, ulicami Wincentego Pola oraz Wojska Polskiego do Cieplic.

Nasze towarzystwo wzięło udział w Paradzie po raz piąty.
Wczesne godziny zapisów spowodowały, że dojazd do Jeleniej Góry zorganizowaliśmy samochodami, ale po paradzie do Bogatyni wróciliśmy na rowerach. Łącznie przejechaliśmy ponad 90 km.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii TMZB.

Poniżej linki do kilku innych stron ze zdjęciami z parady:
http://www.muzyczneradio.com.pl/index.php?page=4&id=57
http://www.portalik24.pl/home-page/informacje/527-13-parada-rowerow
http://www.nj24.pl/article/paradnie-na-bialo-czerwono
http://www.jelonka.com/news,single,photos,article,46292
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 108 z 158
 
26_26_20130704_1832868685.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76