Aktualności
Krzeszów
Redaktor: J.B.   
26.08.2013.

 Chełmsko Śląskie i Krzeszów to dwie miejscowości obok siebie z bogatą ofertą turystyczna. Pojechaliśmy tam busem przez Czechy, Zakręt Śmierci i Lubawkę w siedemnastoosobowej grupie. Naszym głównym celem była figura Jana Nepomucena niezbędna doz dobycia diamentowej odznaki turystycznej PTTK.

Chełmsko Śląskie, niegdyś będące miastem swoje losy związało z klasztorem cystersów w Krzeszowie, aż do 1810r. Zasłynęło z wyrobu płótna lnianego oraz sukna. Miejscowość zachowała średniowieczny układ urbanistyczny z zabytkowymi kamienicami wokół rynku i centralnie usytuowana studnią. Ciekawostkę stanowią należące niegdyś do tkaczy domki zwane „Dwunastoma Apostołami” (obecnie stoi 11) wybudowane specjalnie dla sprowadzonych w 1707 r. tkaczy z Czech. Ze stojących niegdyś „Siedmiu Braci” – domków bawarskich tkaczy adamaszku pożarom nie poddał się jedynie jeden.

Czytaj wiecej
 
Rajd Rowerowy Energetyków Turowa 2013r
Redaktor: Robert Sławiński   
14.08.2013.
Sample ImagePo raz drugi TMZB przyjęło zadanie opracowania tras i poprowadzenia rajdu rowerowego  Elektrowni Turów.

 

Tradycyjnie zaproponowaliśmy 30 km dla rodzin z dziećmi - trasa nieco łatwiejsza, oraz 50 km - dla odważnych i silnych. Odcinki w Czechach tylko niektórym znane przyniosły, jak zwykle, wiele niespodzianek. Zaliczyliśmy stromy podjazd, przebudowę dróg i podmokły teren.

Gratulacje należą się wszystkim, którzy zachowali dzielną postawę i dobry humor na całej trasie. Tak jak w roku ubiegłym zachęcaliśmy do jazdy razem, tak w tym roku wszyscy trzymali się grupy i można było wyczuć przyjazną, sympatyczną atmosferę lekkiego luzu.

Przecież to jeszcze wakacje! Zwyczaj prowadzącego i zamykającego grupę sprawdził się w tym roku w 100 %. Nikt nie odjeżdżał do przodu i nikt nie został sam. Na Witce zaangażowaliśmy chętnych do zabawy i konkursów, tym bardziej że pogoda sprzyjała  do kameralnego i rodzinnego wypoczynku.

 Uczestnikom konkursów wiele radości sprawiły samodzielnie wylosowane symboliczne nagrody. Po ogłoszeniu przez mikrofon i zaproszeniu chętnych do powrotu z nami, zgłosiła się dość liczna grupa. Wspólny powrót do domu okazał się równie miły.

 Więcej na zdjęciach w naszej galerii .

 
Wieże widokowe okolic Jablonca
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
28.07.2013.
 22 czerwca tego roku to był piękny dzień. W końcu ciepło i słonecznie! Każdy, kto tego dnia znalazł się na trasie rajdu „Rozhledny Jablonecka” dokonał dobrego wyboru. Nasza grupa zdecydowała się na szlak długości 23 km, który prowadził do trzech z dziewięciu wież widokowych znajdujących się w okolicy Jablonca nad Nysą. Z wieży Bramberk rozpościera się zaskakująco szeroka panorama Gór Izerskich, Łużyckich i Karkonoszy. Udało nam się rozpoznać Jeszted, Śnieżkę i sylwetkę zamku Bezdez. Widoki z kolejnych wież: Slovanki i Kralovki są też piękne, ale nie wytrzymują konkurencji z tym z Bramberku.
Czytaj wiecej
 
3 kraje
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
28.07.2013.
 Tak, jak co rok i w tym roku sprawdzaliśmy, czy uda się przejść Europę w 3 godziny. Nikt nie mówi, że całą Europę, ale trzy kraje … czemu nie? Pomiędzy miasteczkiem Ostritz w Niemczech, a czeską wioską Andelka rozciąga się Polska. Właściwie, raczej się zwęża niż rozciąga, ponieważ dystans z Niemiec do Czech przez terytorium Polski wynosi tu w prostej linii zaledwie 4,5 km. Taką odległość można z pewnością pokonać pieszo w trzy godziny. W tym roku trasa była jednak dłuższa. Wędrówkę rozpoczęliśmy na rynku w Ostritz, a zakończyliśmy pod Pogańskimi Kamieniami w Visnovej.
Czytaj wiecej
 
Lwóweckie Lato Agatowe
Redaktor: TMZB   
14.07.2013.

Sample ImageLwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce:
- ponad 200 stoisk w tym ponad 60 prezentujących wyłącznie minerały i skamieniałości,
- kilkanaście wystaw tematycznych i kolekcjonerskich,
- kilka stanowisk z prezentacjami cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych oraz płukania złota,
- chata walońska z zaaranżowanym wyrobiskiem agatowym,
- bezpłatne ekspertyzy okazów.
Więcej informacji o imprezie na stronie www.lla.lwowekslaski.pl
My przyjechaliśmy w sobotę 13 lipca 2013r. To już nasz kolejny wyjazd rowerowy z Bogatyni do Lwówka Śląskiego. Na miejscu obejrzeliśmy prezentowane minerały. Nie należy się sugerować nazwą imprezy, bo były tu nie tylko agaty, ale i różne inne skamieniałości.
Na targu można zaopatrzyć się w pamiątki: wisiorki, bransoletki, kolczyki - wszystko zdobione kamieniami, jak też same kamienie i inne "gadżety".
Trzeba też wspomnieć o lwóweckim piwie i swojskich wyrobach spożywczych - chleb, mięso, pierogi...
Na rynku spotkaliśmy kilkoro znajomych z Bogatyni, a także kolegów z sekcji rowerowej „Profi” LZS z Jeleniej Góry (http://profi.blog.onet.pl/)

Trasa: Bogatynia BOK - Kunratice - Frydlant - Hajniste - Nove Mesto - Czerniawa Zdrój - Orłowice - Krobica - Kamień - Mirsk - Gryfów Śl. - Gradówek - Płóczki Dln. - Lwówek Śl. - Płóczki Dln. - Gradówek - Gryfów Śl. - Wieża - Złoty Potok - Giebułtów - Jindrichovice - Horni Rasnice - Dolni Rasnice - Frydlant - Kunratice - Bogatynia

galeria

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 158
 
p1020696_17_20120905_2056931523.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76