Aktualności
Sobotnie ścieżki po zdrowie - Karpacz
Redaktor: D.W.   
28.02.2017.

 Od początku tego roku spontanicznie a z wielką przyjemnością, organizujemy dla chętnych, sobotnie wędrówki w różne ciekawe miejsca. Ostatnia wycieczka to Karpacz i schroniska: Strzecha Akademicka oraz Samotnia. Trasa jeszcze w śniegu, krajobraz piękny i zimny. Dobra zima w styczniu i lutym tego roku pozwoliła nam zaliczyć miedzy innymi Snieżkę, Chatkę Górzystów, Szrenicę i nasz Guślarz.  Piesze wypady, są łatwe w  aktywności fizycznej, wystarczą dobre buty i grono przyjaciół. Wspólnie zyskujemy podniesienie kondycji, odstresowanie, dotlenienie i ogólną poprawę zdrowia.

Czytaj wiecej
 
Sobotnie wycieczki dla zdrowia
Redaktor: D.W.   
15.02.2017.

 Każdy najmniejszy szczyt, na który wejdziesz cieszy. Zimą zadowolenie podwójne, bo i trudniej przez lód i bardziej niebezpiecznie. Staramy się w każdą słoneczną sobotę wychodzić z domu. Okoliczny spacer w kierunku Zalewu, lasem do Hěřmanic i znowu lasem na przekaźnik ścieżką do Markocic, to już około 20 km. Wspólne ognisko i pieczone kiełbaski to nagroda za trudy i zmoczone nogi. Nikt nie marudził i nikt nie chorował. Do rozpalenia ognia dobrze jest mieć w plecaku gazetę, rozpałkę i koniecznie zapałki!

Ostatnia nasza wycieczka to sprawdzenie zimą okolicy Popowej Skały (Cz), latem jest tam równie pięknie.

Czytaj wiecej
 
Stóg Izerski - Chatka Górzystów
Redaktor: D.W.   
31.01.2017.

 Znowu sobota (28.01) i znowu wspólny wypad. Tym razem ktoś rzucił hasło – Chatka Górzystów i Malachit. To nic, że zima i jest zimno, na koniec dnia dobra kąpiel w basenie. W ciągu tygodnia praca, dom i oszczędności tylko po to, by wydać wszystko w sobotę. Nie żałujcie zawsze warto, wszystko na zdrowie. Z Bogatyni do Świeradowa przez Czechy, auto na parking i gondolą na Stóg Izerski, dalej tylko pieszo przez Polanę Izerską i prościutko do Chatki na gorącą herbatę i krótki odpoczynek. Powrót pieszo, wszędzie czysto, biało i przepiękne widoki. Malachit na trasie do domu, zniżki dla tych co ukończyli 60+, wspólna zabawa w basenach i SPA.

Czytaj wiecej
 
Guślarz i stara lipa
Redaktor: D.W.   
24.01.2017.

 Tegoroczny zimowy styczeń zachęca do wypraw, dalsze trasy autem, my tym razem na Guślarz - pieszo. Ostatnie drzewo z projektu „Pomniki przyrody w gminie Bogatynia”, to samotna lipa w Jasnej Górze jako jedyna została nie zmierzona, rośnie na naszej trasie. Pogoda wyjątkowa, piękna, słońce, śnieg, śmiech i zabawa to główny wątek wycieczki. Tuż za starą „sztachetówą” w Markocicach skręcamy w prawo i prościutko do lasu, na rozwidleniu znowu w prawo i jesteśmy w Jasnej Górze. Trzeba przyznać, że postawione (przez wolontariat KWB Turów „Pomagamy”) znaki doskonale wskazują drogę.

Czytaj wiecej
 
zmarł Piotr Palm
Redaktor: TMZB   
20.01.2017.

W głębokim smutku zawiadamiamy, że 19.01.2017r zmarł nasz Przyjaciel Piotr Palm.

Piotr należał do TMZB od 2004r. Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek, społecznik, wychowany w tradycji i poszanowaniu każdego człowieka.  Przez całe życie studiował i żył w trzech kulturach w Niemczech , Polsce i Czechach.

Losy jego plączą się z wieloma miejscami od Hejnic, Ferdynandow, Opolna Zdrój, Bogatyni, Pomorze Szczecińskie, okolice nadmorskie – Trzebiatów, Lotnisko Kamp (Rogowo).

Potomek znanego nazwiska w Bogatyni – Preibisch.

Od kiedy przyszedł do naszego Stowarzyszenia stał się dla nas wzorem i znawcą budowy domów przysłupowych (był architektem i sam mieszkał w takim domu, przez siebie wybudowanym). Opowiadał historie, które wszystkich fascynowały. Wspólnie wydaliśmy informator o domach przysłupowych, jedyny na rynku. Entuzjasta i pasjonat historii Górnych Łużyc.

                      Piotrze będzie nam Ciebie brakowało.

 

Pogrzeb odbędzię się 30.01.2017r.
godz. 14:00 w Kościele w Hainewalde

 

Poniżej link gdzie możecie poznać wspomnienia Piotra Palma, spisane przez niego samego.

Wspomnienia Piotra Palma  , wersja niemiecka      

 Galeria

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 156
 
17_p5013039_17_20140505_1266825180.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76