Aktualności
Wędrówki z PGE
Redaktor: TMZB   
28.04.2017.

Zapraszamy na cykl wędrówek, których organizatorem jest wolontariat pracowniczy PGE .

Pierwsza wędrówka już 13 maja 2017 r. - szczegóły na plakatach poniżej:

 
Wodopady Stolpichu
Redaktor: D.W.   
14.03.2017.

 Wycieczkę na wodospady planujemy raczej latem, jednak przedwiośnie bywa też piękne. Z Bogatyni do Hejnic (Cz), przy kościele w prawo przez most i w górę, aż do lasu, gdzie zostawiamy auta, dalej przez las na piechotę. Górne partie gór jeszcze ze śniegiem, teren kamienisty, idziemy szlakiem do mostu, po lewej stronie wyniosły szczyt Orzesznik. My kierujemy się w prawo w górę, aż do zimowej trasy dla narciarzy. W tak stromym terenie słychać szum opadającej wody i wiele krętych strumieni. Słońce rozleniwia, humory dopisują, wszyscy podkreślają znaczenie dotlenionego mózgu. Przedwiośnie w zależności od pogody daje do myślenia, jaką aktywność wybrać. My zachęcamy do każdego działania, jeśli pozwala wyjść z domu na spotkanie się z innymi ludźmi.

Polecamy ten kierunek wycieczki, bo niedaleko, a czyste powietrze daje relaks i wypoczynek.

Pozdrawiamy z Czech.

Zdjęcia w galerii

Więcej na stronach

http://www.traseo.pl/trasa/hejnice-oresnik-vodopad-velky-stolpich

http://www.laznelibverda.cz
 
Sobotnie ścieżki po zdrowie - Karpacz
Redaktor: D.W.   
28.02.2017.

 Od początku tego roku spontanicznie a z wielką przyjemnością, organizujemy dla chętnych, sobotnie wędrówki w różne ciekawe miejsca. Ostatnia wycieczka to Karpacz i schroniska: Strzecha Akademicka oraz Samotnia. Trasa jeszcze w śniegu, krajobraz piękny i zimny. Dobra zima w styczniu i lutym tego roku pozwoliła nam zaliczyć miedzy innymi Snieżkę, Chatkę Górzystów, Szrenicę i nasz Guślarz.  Piesze wypady, są łatwe w  aktywności fizycznej, wystarczą dobre buty i grono przyjaciół. Wspólnie zyskujemy podniesienie kondycji, odstresowanie, dotlenienie i ogólną poprawę zdrowia.

Czytaj wiecej
 
Sobotnie wycieczki dla zdrowia
Redaktor: D.W.   
15.02.2017.

 Każdy najmniejszy szczyt, na który wejdziesz cieszy. Zimą zadowolenie podwójne, bo i trudniej przez lód i bardziej niebezpiecznie. Staramy się w każdą słoneczną sobotę wychodzić z domu. Okoliczny spacer w kierunku Zalewu, lasem do Hěřmanic i znowu lasem na przekaźnik ścieżką do Markocic, to już około 20 km. Wspólne ognisko i pieczone kiełbaski to nagroda za trudy i zmoczone nogi. Nikt nie marudził i nikt nie chorował. Do rozpalenia ognia dobrze jest mieć w plecaku gazetę, rozpałkę i koniecznie zapałki!

Ostatnia nasza wycieczka to sprawdzenie zimą okolicy Popowej Skały (Cz), latem jest tam równie pięknie.

Czytaj wiecej
 
Stóg Izerski - Chatka Górzystów
Redaktor: D.W.   
31.01.2017.

 Znowu sobota (28.01) i znowu wspólny wypad. Tym razem ktoś rzucił hasło – Chatka Górzystów i Malachit. To nic, że zima i jest zimno, na koniec dnia dobra kąpiel w basenie. W ciągu tygodnia praca, dom i oszczędności tylko po to, by wydać wszystko w sobotę. Nie żałujcie zawsze warto, wszystko na zdrowie. Z Bogatyni do Świeradowa przez Czechy, auto na parking i gondolą na Stóg Izerski, dalej tylko pieszo przez Polanę Izerską i prościutko do Chatki na gorącą herbatę i krótki odpoczynek. Powrót pieszo, wszędzie czysto, biało i przepiękne widoki. Malachit na trasie do domu, zniżki dla tych co ukończyli 60+, wspólna zabawa w basenach i SPA.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 158
 
dsc02271_4_20110628_1196234548.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76