Aktualności
Sąsiedzkie spotkania
Redaktor: TMZB   
19.10.2013.

 Jesień w TMZB rozpoczęliśmy spotkaniami z sąsiadami. Tak się składa że współpraca z Niemcami, czy Czechami daje dodatkowe szanse na zdobywanie funduszy unijnych i ciekawe projekty. Wspominaliśmy już dobre projekty realizowane u naszych sąsiadów Niemców. Tym razem znowu przychodzą do nas z propozycją współpracy w zakresie turystyki i pogłębiania dobrosąsiedzkich kontaktów. Twórcą projektu jest Fördervereins der Grenzregion "Obere Mandau/Spreequellene.V. Zapraszamy na strony i doczytanie
http://www.dreilaendereck-dtp.eu

Projekt „Mieszkańcy Trójziemi przedstawiają swoje ulubione drogi” - polega na poprowadzeniu wycieczki przez osobę, która sama opracowała i zaproponowała swoją ulubioną  trasę. Jesteśmy w posiadaniu ulotek (w języku polskim) wędrówek, które warto wspólnie przejść z pomysłodawcą. Harmonogram wędrówek  znajdziecie również na w/w stronie.
Ciekawy pomysł, być może przyniesie efekty w postaci nowych tras w najbliższej okolicy od Bogatyni. Jesteśmy gotowi do współpracy.
Chętnych w sprawie ulotki zapraszamy do domu na ul. 1-Maja 10 w czwartki tj.:

Listopad  – 07.11.2013r.,

                – 21.11.2013r.,

Grudzień – 05.12.2013r., w godzinach od 16:00 do 17:30

                                                               Zapraszamy !

Czytaj wiecej
 
W krainie Karoliny Svetle
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
18.10.2013.

 Najbardziej rozpoznawalnym elementem krajobrazu północnych Czech jest szczyt Jesztedu, z charakterystyczną kosmiczną sylwetką wieży telewizyjnej. Góra jest symbolem województwa libereckiego. W Masywie Jesztedu znajdują się trasy narciarskie, wyciągi krzesełkowe, kolejka linowa, szlaki turystyczne i górskie hotele, jednym słowem raj dla aktywnych latem i zimą.

Czytaj wiecej
 
Karkonosze 2013
Redaktor: D.W.   
10.10.2013.

 XV Jubileuszowy Międzynarodowy
Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2013

 

TMZB NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ RAJDU!

Po raz ósmy drużyna pieszych z TMZB uczestniczyła w tej pięknej krajoznawczej i ciekawej wędrówce. Wyznaczonych tras o różnym stopniu trudności było 9, zapisanych uczestników około 400 od młodych grup szkoły podstawowej do 60+. Najstarsi uczestnicy 75 kobieta i 78 lat mężczyzna. Ubiegłe lata przynosiły nam nagrody, jednak ten rok jest wyjątkowy. Dopisała pogoda oraz ilość zdobytych pucharów.

  1. Najlepsza Drużyna Rajdu Karkonosze z Dolnego Śląska – puchar ufundowany
     przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska (3)

  2. Puchar za zwycięstwo Drużynowe Rajdu Karkonosze 2013r.

  3. Puchar za zajęcie I miejsca w Klasyfikacji generalnej

Największym zwycięstwem jest nasza liderka Jadzia Bystrykowska, która mobilizuje nas wszystkie do zbierania punktów. W Rajdzie Karkonosze 2013 zdobyła brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej, nie ukrywamy że dzięki Jadzi dzisiaj cieszymy się wszyscy.

Czytaj wiecej
 
Zamek Czocha
Redaktor: TMZB   
05.10.2013.

Sample ImageW sobotę 5 października 2013 r. piękna jesienna pogoda zachęciła kilka osób na wypad rowerowy na zamek Czocha koło Leśnej, gdzie odbywał się III ŚLĄSKI TURNIEJ RYCERSKI.

Wyruszamy 11 osobową grupą o 9:40 z przed BOK i po około 3 godzinach dojeżdżamy do bram zamku. Zwykle wejście na dziedziniec jest bezpłatne, ale dziś w związku z turniejem, trzeba kupić bilety. Większość z nas kupuje wejściówki i podąża na zwiedzanie zamku. Pozostali pilnują rowery albo udają się na przejażdżkę na pobliską zaporę złotnicką.

Jesienne dni są coraz krótsze i nie możemy sobie pozwolić na udział w całej imprezie jeśli nie chcemy wracać po ciemku. Po ok. 2 godzinach wyruszamy w drogę powrotną. Do Bogatyni docieramy po godz. 18. Na licznikach mamy ponad 75km.

Informacje o zamku dostępne są na stronie http://www.zamekczocha.com/

Galeria zdjęć z wyjazdu.

 
VI Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy - Mysłakowice
Redaktor: D.W.   
20.09.2013.

Sample ImageWyjazdy cykliczne to takie, które planujemy coraz lepiej, dokładniej. Niestety do jazdy na rowerze zawsze dochodzi ryzyko pogody, chociaż najważniejsza jest pogoda ducha. „Wrzesień jeleniogórski” co roku przygotowywany przez LZS Jelenia Góra sekcja PROFI to impreza na którą wyjątkowo chętnie jeździmy  http://profi.blog.onet.pl/
W tym roku w Mysłakowicach  organizatorzy zagwarantowali pobyt z noclegiem, konkursy i gry na świeżym powietrzu oraz serdeczną i miłą atmosferę. Poranny deszcz wzbudził wiele niepokoju i plany uległy lekkim zmianom. Mimo to uczestnicy dopisali, przybyła grupa  z Bautzen (D) i Jablonca (Cz), z którymi spotykamy się od kilku lat. Zaskoczeniem dla naszych przyjaciół było to, że mimo ulewnego deszczu w Jeleniej Górze, my odważnie przyjechaliśmy na rowerach z Bogatyni do Mysłakowic ponad 80 km. Ciekawe i odpowiednio dopasowane konkursy zachęcały do działania i ... do zdobycia 6 medali w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Radości nie było końca, dodatkowo Jacek z naszej „drużyny” uzyskał największą liczbę punktów i miał okazję pochwalić się dobrą znajomością wiedzy o regionie.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 156
 
pict2968_20_20111201_1287636557.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76