Aktualności
VI Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy - Mysłakowice
Redaktor: D.W.   
20.09.2013.

Sample ImageWyjazdy cykliczne to takie, które planujemy coraz lepiej, dokładniej. Niestety do jazdy na rowerze zawsze dochodzi ryzyko pogody, chociaż najważniejsza jest pogoda ducha. „Wrzesień jeleniogórski” co roku przygotowywany przez LZS Jelenia Góra sekcja PROFI to impreza na którą wyjątkowo chętnie jeździmy  http://profi.blog.onet.pl/
W tym roku w Mysłakowicach  organizatorzy zagwarantowali pobyt z noclegiem, konkursy i gry na świeżym powietrzu oraz serdeczną i miłą atmosferę. Poranny deszcz wzbudził wiele niepokoju i plany uległy lekkim zmianom. Mimo to uczestnicy dopisali, przybyła grupa  z Bautzen (D) i Jablonca (Cz), z którymi spotykamy się od kilku lat. Zaskoczeniem dla naszych przyjaciół było to, że mimo ulewnego deszczu w Jeleniej Górze, my odważnie przyjechaliśmy na rowerach z Bogatyni do Mysłakowic ponad 80 km. Ciekawe i odpowiednio dopasowane konkursy zachęcały do działania i ... do zdobycia 6 medali w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Radości nie było końca, dodatkowo Jacek z naszej „drużyny” uzyskał największą liczbę punktów i miał okazję pochwalić się dobrą znajomością wiedzy o regionie.

Czytaj wiecej
 
Liberec - dni europejskiego dziedzictwa
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
16.09.2013.

My Bogatynianie często nie doceniamy położenia naszego miasta. W najbliższym otoczeniu, w zasięgu jednodniowej wycieczki mamy Izery i Góry Łużyckie z ich licznymi szlakami do wędrówki i jazdy rowerem, wieżami widokowymi i schroniskami, zamki i pałace w trzech krajach, Nysę po której można pływać kajakiem lub pontonem, a także historyczne miasta. Po obu stronach Nysy i po obu stronach gór rozwija się nowoczesna infrastruktura turystyczna, pojawiają się centra spa, tory saneczkowe, udostępnia się sztolnie, otwiera nowe muzea i organizuje liczne i coraz ciekawsze imprezy promujące region.

Do mieszkańców naszego miasta często nie docierają informacje o tym, co ciekawego dzieje się w regionie styku trzech krajów. Staramy się wypełnić tę lukę.

Tym razem chcemy opowiedzieć o dniach dziedzictwa europejskiego w Libercu.

Czytaj wiecej
 
Rezerwat "Grądy koło Posady"
Redaktor: J.B.   
26.08.2013.

 Mało chyba kto wie, że mamy w gminie rezerwat leśny „Grądy kolo Posady” o powierzchni 5,27 ha założony 12 czerwca 2002r, obejmujący ochronę naturalnych lasów grądowych porastających krawędź doliny Nysy Łużyckiej o charakterze przełomu.

Przełomowa Dolina Nysy Łużyckiej wchodzi również do obszaru Natura 2000. Krajobraz rezerwatu ma charakter podgórski i ze względu na obecność drzewostanu z lipami, klonami i jaworem jest unikatowy w skali Polski. Drzewostan ma 120-150 lat, a wymiary pomnikowe osiąga tutaj około 30 gatunków dorodnych dębów, lip i buków. Występuje tu 140 gatunków roślin naczyniowych oraz 8 gatunków mszaków. Znaleźć tu można dwa gatunki chronione: częściowo bluszcz i ściśle parzydło leśne.

Czytaj wiecej
 
Krzeszów
Redaktor: J.B.   
26.08.2013.

 Chełmsko Śląskie i Krzeszów to dwie miejscowości obok siebie z bogatą ofertą turystyczna. Pojechaliśmy tam busem przez Czechy, Zakręt Śmierci i Lubawkę w siedemnastoosobowej grupie. Naszym głównym celem była figura Jana Nepomucena niezbędna doz dobycia diamentowej odznaki turystycznej PTTK.

Chełmsko Śląskie, niegdyś będące miastem swoje losy związało z klasztorem cystersów w Krzeszowie, aż do 1810r. Zasłynęło z wyrobu płótna lnianego oraz sukna. Miejscowość zachowała średniowieczny układ urbanistyczny z zabytkowymi kamienicami wokół rynku i centralnie usytuowana studnią. Ciekawostkę stanowią należące niegdyś do tkaczy domki zwane „Dwunastoma Apostołami” (obecnie stoi 11) wybudowane specjalnie dla sprowadzonych w 1707 r. tkaczy z Czech. Ze stojących niegdyś „Siedmiu Braci” – domków bawarskich tkaczy adamaszku pożarom nie poddał się jedynie jeden.

Czytaj wiecej
 
Rajd Rowerowy Energetyków Turowa 2013r
Redaktor: Robert Sławiński   
14.08.2013.
Sample ImagePo raz drugi TMZB przyjęło zadanie opracowania tras i poprowadzenia rajdu rowerowego  Elektrowni Turów.

 

Tradycyjnie zaproponowaliśmy 30 km dla rodzin z dziećmi - trasa nieco łatwiejsza, oraz 50 km - dla odważnych i silnych. Odcinki w Czechach tylko niektórym znane przyniosły, jak zwykle, wiele niespodzianek. Zaliczyliśmy stromy podjazd, przebudowę dróg i podmokły teren.

Gratulacje należą się wszystkim, którzy zachowali dzielną postawę i dobry humor na całej trasie. Tak jak w roku ubiegłym zachęcaliśmy do jazdy razem, tak w tym roku wszyscy trzymali się grupy i można było wyczuć przyjazną, sympatyczną atmosferę lekkiego luzu.

Przecież to jeszcze wakacje! Zwyczaj prowadzącego i zamykającego grupę sprawdził się w tym roku w 100 %. Nikt nie odjeżdżał do przodu i nikt nie został sam. Na Witce zaangażowaliśmy chętnych do zabawy i konkursów, tym bardziej że pogoda sprzyjała  do kameralnego i rodzinnego wypoczynku.

 Uczestnikom konkursów wiele radości sprawiły samodzielnie wylosowane symboliczne nagrody. Po ogłoszeniu przez mikrofon i zaproszeniu chętnych do powrotu z nami, zgłosiła się dość liczna grupa. Wspólny powrót do domu okazał się równie miły.

 Więcej na zdjęciach w naszej galerii .

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 152
 
dsc0864239_20090716_1520832024.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76