Aktualności
Elektrownia Turów - "Górnictwo i energetyka węgla brunatnego w regionie Nysy Łużyckiej"
Redaktor: D.W.   
14.05.2014.

 „Drzwi otwarte” pod takim hasłem Elektrownia Turów obchodziła 10 lat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla TMZB to rozpoczęcie cyklu tegorocznych wycieczek pod hasłem „Górnictwo i energetyka węgla brunatnego w regionie Nysy Łużyckiej. Zakład pracy szczególnie nam drogi od pokoleń, ponieważ pracowali tam nasi dziadkowie a teraz nasze dzieci. Pomimo wielu lat istnienia zawsze znajdą się tacy, którzy chcą zwiedzać nowoczesną Elektrownię. Wycieczka edukacyjna dla młodszych i starszych. Byli i tacy, którzy wspominali z nostalgią lata pracy wczesnej młodości, dzisiaj już na emeryturze. Przyjechali (również z Polski) rodziny z dziećmi, z zainteresowaniem i podziwem oglądali. Ojcowie z dumą prezentowali swoje stanowisko pracy. Wiele można by mówić o „energii dla milionów”, nam podobał się pomysł zwiedzania i polecamy go innym mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego w myśl zasady „cudze chwalicie swego nie znacie”.

Czytaj wiecej
 
TMZB w XIV Paradzie Rowerów
Redaktor: D.W.   
06.05.2014.
Sample ImageJak co roku po raz kolejny braliśmy udział w paradzie rowerów w Jeleniej Górze. To impreza rowerowa, na której nie może zabraknąć naszej reprezentacji. Z wielką przyjemnością udzieliliśmy kilka wywiadów do lokalnych mediów i prezentowaliśmy gminę Bogatynia. Tradycyjnie w dniu parady od godz. 9:00 wystarczyło dokonać zapisu, by otrzymać koszulkę, przejechać trasę i stanąć na mecie wśród innych (około 4 tysiące osób). Parada bezpieczna, tempo dogodne nawet dla dzieci i ludzi niepełnosprawnych. Pogoda sprzyjała do wieczora, w dalszej części pikniku organizatorzy zapraszali do udziału w różnych plenerowych atrakcjach i koncertach. Nasza grupa sympatycznie i miło wspólnie przejechała 20km w paradzie ulicami miasta, po czym powróciła do domu przez Czechy, też na rowerach. Długi weekend minął nam pod znakiem rekreacji i dobrej zabawy.

Za rok znowu jedziemy – zapraszamy chętnych już dzisiaj.

galeria 

Więcej doczytacie i zobaczycie na:

http://www.portalik24.pl

14 parada rowerow.jpg

http://www.muzyczneradio.com.pl/

http://www.jeleniagora.pl/
 
Niech się święci 1Maja - 10 lat w UE.
Redaktor: D.W.   
06.05.2014.

Sample ImageDługie weekendy sprzyjają i zachęcają do różnych wypadów szczególnie w plener. Nasza grupa chętnych również postanowiła „świętować” 1 maja.
Rano o godzinie 8:00 pogoda i dobre humory napawały optymizmem na cały dzień. Podzieleni na mniejsze zespoły każdy wyruszył w trochę inną trasę, pieszo lub na rowerze.
Piechurzy zaopatrzyli się w modne kijki po czym żwawo ruszyli drogami polnymi z Bogatyni przez:
Opolno – Uhelną (cz.) – Vaclavice (cz.) – Guślarz  - Jasna Góra – do Jaru pod Jasną Górą gdzie była zbiórka wszystkich uczestników i zakończenie przy ognisku (około 16 km).
Rowerzyści natomiast przejechali:

Czytaj wiecej
 
Rowerem na wieżę widokową JEDLOVA
Redaktor: A.F.   
29.04.2014.

Sample ImagePo sobotnim wyjeździe było nam jeszcze mało weekendowych atrakcji, więc w niedzielę 27 kwietnia 2014 wybraliśmy się wzdłuż gór łużyckich do Jiřetína pod Jedlovou. Pogoda bardzo przyjazna. Czteroosobową ekipą ruszyliśmy na Jedlovou. Jak tu nie wykorzystać naszego trójstyku. Jedyne 40 kilometrów od Bogatyni i fantastyczne widoki. Duże wrażenie zrobiła na nas droga krzyżowa w Jiřetíne pod Jedlovou (miejsce godne zobaczenia) www.jiretin.cz. Po wyczerpującej wspinaczce dotarliśmy na wieżę widokową „Jedlova”, widoki łał… www.jiretin.cz/vitejte-u-nas-v-jiretine-2/pamatky/jedlova-hora.
Przy okazji zwiedziliśmy ruiny zamku Tolštejn, nie zabrakło również figur Jana Nepomucena.
Długość trasy 86 kilometrów – trudna, ale warto się pomęczyć.

Trasa: Bogatynia – Opolno Zdrój – Sieniawka – Zittau – Waltersdorf – Dolní Lužice – Jiřetín pod Jedlovou – Jonsdorf – Hartau – Hrádek nad Nisou – Kopaczów – Bogatynia
Zapraszamy do galerii.
 
Rowerem na Stóg Izerski
Redaktor: A.F.   
29.04.2014.

Sample ImageSobota 26 kwietnia 2014. Zbiórka na ścieżce rowerowej w Bogatyni. Sześcioosobową grupą wyruszamy w stronę Świeradowa Zdroju i dalej na Stóg Izerski. Podjazdy bardzo wyczerpujące. Przy okazji troszkę deszczu i burza. W schronisku na Stogu Izerskim www.stogizerski.prv.pl upragniony odpoczynek. Posileni i pełni energii ruszamy na wieżę Smrk (zielony szlak) i dalej ścieżkami Izerskimi do chaty Smědava www.treking.cz/chaty
Polecamy, to świetne miejsce wypadowe.
Przy okazji pozdrawiamy chłopaków z Wałbrzycha.

Trasa: Bogatynia – Frýdlant v Čechach – Nové Město pod Smrkem – przejście graniczne w Czerniawie – Świeradów Zdrój (dolna stacja kolejki gondolowej) – Stóg Izerski – Smrk – Smědava – Bílý Potok – Raspenava - Frýdlant v Čechach – Bogatynia (85 kilometrów)
Zapraszamy do galerii.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 157
 
p106007039_20130814_1603463321.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76