Aktualności
TMZB w XIV Paradzie Rowerów
Redaktor: D.W.   
06.05.2014.
Sample ImageJak co roku po raz kolejny braliśmy udział w paradzie rowerów w Jeleniej Górze. To impreza rowerowa, na której nie może zabraknąć naszej reprezentacji. Z wielką przyjemnością udzieliliśmy kilka wywiadów do lokalnych mediów i prezentowaliśmy gminę Bogatynia. Tradycyjnie w dniu parady od godz. 9:00 wystarczyło dokonać zapisu, by otrzymać koszulkę, przejechać trasę i stanąć na mecie wśród innych (około 4 tysiące osób). Parada bezpieczna, tempo dogodne nawet dla dzieci i ludzi niepełnosprawnych. Pogoda sprzyjała do wieczora, w dalszej części pikniku organizatorzy zapraszali do udziału w różnych plenerowych atrakcjach i koncertach. Nasza grupa sympatycznie i miło wspólnie przejechała 20km w paradzie ulicami miasta, po czym powróciła do domu przez Czechy, też na rowerach. Długi weekend minął nam pod znakiem rekreacji i dobrej zabawy.

Za rok znowu jedziemy – zapraszamy chętnych już dzisiaj.

galeria 

Więcej doczytacie i zobaczycie na:

http://www.portalik24.pl

14 parada rowerow.jpg

http://www.muzyczneradio.com.pl/

http://www.jeleniagora.pl/
 
Niech się święci 1Maja - 10 lat w UE.
Redaktor: D.W.   
06.05.2014.

Sample ImageDługie weekendy sprzyjają i zachęcają do różnych wypadów szczególnie w plener. Nasza grupa chętnych również postanowiła „świętować” 1 maja.
Rano o godzinie 8:00 pogoda i dobre humory napawały optymizmem na cały dzień. Podzieleni na mniejsze zespoły każdy wyruszył w trochę inną trasę, pieszo lub na rowerze.
Piechurzy zaopatrzyli się w modne kijki po czym żwawo ruszyli drogami polnymi z Bogatyni przez:
Opolno – Uhelną (cz.) – Vaclavice (cz.) – Guślarz  - Jasna Góra – do Jaru pod Jasną Górą gdzie była zbiórka wszystkich uczestników i zakończenie przy ognisku (około 16 km).
Rowerzyści natomiast przejechali:

Czytaj wiecej
 
Rowerem na wieżę widokową JEDLOVA
Redaktor: A.F.   
29.04.2014.

Sample ImagePo sobotnim wyjeździe było nam jeszcze mało weekendowych atrakcji, więc w niedzielę 27 kwietnia 2014 wybraliśmy się wzdłuż gór łużyckich do Jiřetína pod Jedlovou. Pogoda bardzo przyjazna. Czteroosobową ekipą ruszyliśmy na Jedlovou. Jak tu nie wykorzystać naszego trójstyku. Jedyne 40 kilometrów od Bogatyni i fantastyczne widoki. Duże wrażenie zrobiła na nas droga krzyżowa w Jiřetíne pod Jedlovou (miejsce godne zobaczenia) www.jiretin.cz. Po wyczerpującej wspinaczce dotarliśmy na wieżę widokową „Jedlova”, widoki łał… www.jiretin.cz/vitejte-u-nas-v-jiretine-2/pamatky/jedlova-hora.
Przy okazji zwiedziliśmy ruiny zamku Tolštejn, nie zabrakło również figur Jana Nepomucena.
Długość trasy 86 kilometrów – trudna, ale warto się pomęczyć.

Trasa: Bogatynia – Opolno Zdrój – Sieniawka – Zittau – Waltersdorf – Dolní Lužice – Jiřetín pod Jedlovou – Jonsdorf – Hartau – Hrádek nad Nisou – Kopaczów – Bogatynia
Zapraszamy do galerii.
 
Rowerem na Stóg Izerski
Redaktor: A.F.   
29.04.2014.

Sample ImageSobota 26 kwietnia 2014. Zbiórka na ścieżce rowerowej w Bogatyni. Sześcioosobową grupą wyruszamy w stronę Świeradowa Zdroju i dalej na Stóg Izerski. Podjazdy bardzo wyczerpujące. Przy okazji troszkę deszczu i burza. W schronisku na Stogu Izerskim www.stogizerski.prv.pl upragniony odpoczynek. Posileni i pełni energii ruszamy na wieżę Smrk (zielony szlak) i dalej ścieżkami Izerskimi do chaty Smědava www.treking.cz/chaty
Polecamy, to świetne miejsce wypadowe.
Przy okazji pozdrawiamy chłopaków z Wałbrzycha.

Trasa: Bogatynia – Frýdlant v Čechach – Nové Město pod Smrkem – przejście graniczne w Czerniawie – Świeradów Zdrój (dolna stacja kolejki gondolowej) – Stóg Izerski – Smrk – Smědava – Bílý Potok – Raspenava - Frýdlant v Čechach – Bogatynia (85 kilometrów)
Zapraszamy do galerii.
 
Wiosna na Łużycach
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
13.04.2014.

 Piąta edycja „Łużyckich wędrówek” (PTSM) zgromadziła około 100 uczestników, spośród których największą grupę stanowiły dzieci i młodzież szkół podstawowych z Lubania i okolic. W imprezie brali udział również turyści z Czech.
Po załatwieniu niezbędnych formalności i otrzymaniu materiałów rajdowych, wędrówkę rozpoczęto spod hotelu Łużyckiego najpierw do muzeum w Ratuszu celem obejrzenia wystawy znanych wielkich osobistości z Europy odwiedzających Lubań w dawnych czasach. Gościli tu m. in.: Napoleon, Goethe czy Wallenstein.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 156
 
pict026223_20081013_1264082978.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76