Aktualności
Akcja charytatywna dla hospicjum w Żarach
Redaktor: TMZB   
05.08.2014.

Sample ImageNa zaproszenie Wolnej Grupy Cyklistów z Żar pojechaliśmy na 4-dniową wyprawę rowerową wokół województwa lubuskiego. Głównym celem było wsparcie finansowe dla hospicjum w Żarach. Rowerzyści jadą - sponsorzy płacą za każdy przejechany kilometr na konto hospicjum. Każdy z uczestników jechał na koszt własny. Na całej trasie w wybranych dla siebie odcinkach dołączali do nas inni rowerzyści.

Czytaj wiecej
 
Olbersdorf
Redaktor: D.W.   
28.07.2014.

„Wycieczki rowerowe w regionie Nysy Łużyckiej –Górnictwo i energetyka węgla brunatnego.”

Sample ImageKolejny już raz zachęcamy i zapraszamy na wycieczkę rowerową, czyli zdrowy ruch połączony z przyjemną edukacją. Tym razem temat z zakresu górnictwa i energetyki węgla brunatnego, nam bardzo bliski szczególnie z obecności Kopalni i Elektrowni Turów, gdzie pracuje większość naszych rodzin. Geologicznie Górne Łużyce po obu stronach Nysy posiadały spore zasoby węgla brunatnego. Niestety kopalnie niemieckie były niewydajne i zostały zamknięte. Dla historyków przytoczę między innymi:

Czytaj wiecej
 
Bogatynia - Świnoujście relacja
Redaktor: Rysiek K.   
24.07.2014.
Sample ImageW dniu 28.06.2014r o godz. 07.00 z przed B.O.K. wyruszyliśmy grupą 7 osobową w trasę z Bogatyni nad morze do Świnoujścia. W skład grupy wchodzili BOGUSIA, TERESKA, KAMILA, LESZEK, RYSIEK, KRZYSIEK, JACEK. Pierwszy odcinek prowadził do Lubska, odprowadzali nas przyjaciele ANIA, RENIA, JUREK, MAREK, GRZESIU. Trasa prowadziła po polskiej stronie do PKP Krzewina tam przechodziliśmy na niemiecka stronę do OSTRIZ i dalej ścieżką rowerową przez miejscowości GORLITZ, DESCHKA, ROTHENBURG do PODROSCHE, gdzie zjeżdżaliśmy do Polski przez m. PRZEWÓZ (w m. DESCHKA grupa odprowadzająca po pożegnaniu się skręciła na PIEŃSK). W Przewozie po małym postoju na posiłek ruszyliśmy dalej w kierunku m. PIOTRÓW. Dalej skończyła się droga asfaltowa, przez las kierowaliśmy się do m. GROTÓW, ale niestety wylądowaliśmy w m. JANIKÓW. Po napotkaniu miejscowego rowerzysty, który wyprowadził nas przez m. SUCHLEB, LIPINKI ŁUŻYCKIE na odpowiedni kierunek ruszyliśmy dalej przez PIETRZYKÓW do LUBSKA. Nocowaliśmy w hoteliku ZEMSZ. Trasa wyniosła 137 km.
Czytaj wiecej
 
Lwóweckie Lato Agatowe 2014
Redaktor: TMZB   
13.07.2014.

Sample ImageLwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce:

- ponad 200 stoisk w tym ponad 60 prezentujących wyłącznie minerały i skamieniałości,

- kilkanaście wystaw tematycznych i kolekcjonerskich,

- kilka stanowisk z prezentacjami cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych oraz płukania złota,

- chata walońska z zaaranżowanym wyrobiskiem agatowym,

- bezpłatne ekspertyzy okazów.

Czytaj wiecej
 
Bogatynia - Świnoujście
Redaktor: TMZB   
29.06.2014.

 28 czerwca, w pierwszy dzień wakacji, członkowie TMZB wyruszyli na kolejną wyprawę rowerową. Siedmioosobowa grupa postanowiła przejechać trasę Bogatynia – Lubsko – Lubniewice – Morzyczyn – Świnoujście. Wg planu to ok. 450 km, ale na pewno wyjdzie dużo więcej, bo zaplanowane są też wycieczki lokalne podczas kilku przerw w podróży:).

O 7-mej rano na miejscu zbiórki stawiło się również pięcioro rowerzystów, którzy nie mogli udać się na kilkudniowy wyjazd, ale chcieli odprowadzić „wczasowiczów”.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 156
 
p1010662_25_20160512_1670262597.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76