Aktualności
Lwóweckie Lato Agatowe 2014
Redaktor: TMZB   
13.07.2014.

Sample ImageLwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce:

- ponad 200 stoisk w tym ponad 60 prezentujących wyłącznie minerały i skamieniałości,

- kilkanaście wystaw tematycznych i kolekcjonerskich,

- kilka stanowisk z prezentacjami cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych oraz płukania złota,

- chata walońska z zaaranżowanym wyrobiskiem agatowym,

- bezpłatne ekspertyzy okazów.

Czytaj wiecej
 
Bogatynia - Świnoujście
Redaktor: TMZB   
29.06.2014.

 28 czerwca, w pierwszy dzień wakacji, członkowie TMZB wyruszyli na kolejną wyprawę rowerową. Siedmioosobowa grupa postanowiła przejechać trasę Bogatynia – Lubsko – Lubniewice – Morzyczyn – Świnoujście. Wg planu to ok. 450 km, ale na pewno wyjdzie dużo więcej, bo zaplanowane są też wycieczki lokalne podczas kilku przerw w podróży:).

O 7-mej rano na miejscu zbiórki stawiło się również pięcioro rowerzystów, którzy nie mogli udać się na kilkudniowy wyjazd, ale chcieli odprowadzić „wczasowiczów”.

Czytaj wiecej
 
Paryż - Praga
Redaktor: A.F.   
06.06.2014.

 Dziś (06.06.2014 r.) wystartowali!

Nasi koledzy Leszek i Krzysiek wyruszyli na wyprawę Paneuropejską ścieżką rowerową „Paryż - Praga”, a właściwie: Paryż – Praga – Bogatynia!

Pomysł wyprawy rowerowej już długo dojrzewał w naszej sekcji. Ich dwóch postanowiło zrealizować ten pomysł. Oczywiście logistycznie wyprawa przygotowana od A do Z (mapy, cała trasa, fora internetowe, GPS, sakwy, wózek rowerowy itd.). Obiecali, że będziemy w stałym kontakcie, więc postaramy się na bieżąco Was informować, gdzie są, jak biegnie trasa i ich najciekawsze wydarzenia. Trzymamy kciuki „a ty jedź Lowelku jedź”...

galeria zdjęć 

2014-06-25. Długo nasi koledzy się nie odzywali. Jak nie brak zasięgu, to problemy ze sprzętem, ale ogólnie mają się dobrze.

Cyt.: „Jesteśmy koło Norymbergii. Dziś powinniśmy dotrzeć do Czech. Przejechaliśmy 1300 kilometrów. Pogoda nam ciągle sprzyja i czasami spanie pod chmurką nie jest złe”.

Oczywiście chłopaki opiszą swoją wyprawę w detalach, ale musimy jeszcze chwilkę poczekać. Z niecierpliwością czekamy na powrót. Może w niedzielę już dotrą do Bogatyni.

 
XIV Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich
Redaktor: A.F.   
03.06.2014.

Jelenia Góra – Jablonec nad Nisou – Bautzen
„Razem w Unii Europejskiej”

 

 Od 2007 już siódmy raz grupa rowerowa TMZB z Bogatyni uczestniczyła w rajdzie europejskim. Początek rajdu oczywiście w deszczu, ale w dobrych humorach. Razem z grupą z Jeleniej Góry ruszyliśmy do Bautzen. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale od Radomierzyc już bez deszczu i większych problemów pokonaliśmy pierwszy etap rajdu.

Czytaj wiecej
 
13 Rowerowy Zlot Gwieździsty w Zittau
Redaktor: TMZB   
17.05.2014.
Sample ImagePo raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w Rowerowym Zlocie Gwieździstym (Sternradfahrt) zorganizowanym przez Powiat Görlitz.

Zbiórka: Bogatyński Ośrodek Kultury, 17.05.2014, godzina 8:00. Tylko czworo uczestników, nie ukrywamy, że liczyliśmy na większą frekwencję, niestety pochmurna pogoda nie zachęcała do wyjazdu.

W tym roku trasa w układzie gwieździstym miała 9 punktów startowych, meta – Weinaupark-Stadion w Zittau. Wszystko opisane folderach i na mapkach dostępnych na starcie lub na trasie przejazdu.

My zaczęliśmy zbieranie pieczątek w Multifunkcní centrum Trojzemí w Hradku i dalej po trasie objazdowej Zittau.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 153
 
p1030217_4_20120917_1867374176.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76