Aktualności
Spotkania TMZB
Redaktor: TMZB   
05.02.2015.

W każdy drugi czwartek miesiąca w godzinach od 16:30 – 18:00

zapraszamy chętnych na spotkania w Atenie w BOK.

Spotkania mają charakter roboczy:
- można regulować składki,
- wydajemy deklaracje dla nowych członków,
- przyjmujemy wnioski i propozycje,
- sprawy bieżące.

 
Projekt planu na 2015r.
Redaktor: TMZB   
04.02.2015.

Zapraszamy do zapoznania sie z projektem planu wyjazdów rowerowych i pieszych wycieczek.
Do 30 marca przyjmujemy propozycje zmian do planu.

Walne Zebranie planowane na 16 kwietnia, na którym m. in. będzie zatwierdzenie planu pracy na 2015r.

Po zatwierdzeniu wycieczki ogłaszane będą na bieżąco na stronie TMZB.
Na wycieczki, zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców, nie tylko członków towarzystwa

Do pobrania: Plany 2015 r. 

 
Dobry początek roku - Chrastavské šlápoty
Redaktor: TMZB   
17.01.2015.

Chcemy Was zainteresować czeską propozycją bliskiej wędrówki. Już po raz 42 turyści z Czech , Polski i Niemiec wędrują wyznaczoną trasą na 7,10,15 i 20 km. Członkowie naszego Stowarzyszenia już po raz kolejny przyjechali do Chrastavy, by wziąć udział w tej akcji. Po krótkim zameldowaniu i wypisaniu karty zgłoszenia, otrzymaliśmy mapkę i razem z innymi ruszyliśmy w drogę. Na trasie znajdowały się punkty kontrolne gdzie każdy chwilę odpoczywa, posila się i wędruje dalej. Okolica przyjazna i ciekawa, a najważniejsze, że przecież bardzo blisko od domu. Wszyscy uczestnicy na podsumowanie otrzymali podpisane swoim nazwiskiem pamiątkowe pocztówki i skromne gadżety. Niezwykle inspirujące było to, że na trasie szły rodziny z dziećmi, gdzie można było usłyszeć „tą drogą kiedyś szedł twój dziadek, babcia, mama, a teraz idziesz ty”.

Polecamy na dobry początek Nowego Roku sobotni wypad do Chrastavy w przyszłym 2016r (09 stycznia) , to przecież tak blisko.

Więcej http://www.chrastava.cz/2015/slapoty15.htm
 
Zimowy spacer i Szlachetna Paczka
Redaktor: D.W.   
10.12.2014.

 W sobotę 6 grudnia członkowie naszego Stowarzyszenia oraz mieszkańcy Bogatyni wyruszyli na wycieczkę do Świeradowa Zdroju. Najbliższa, ciekawa okolica. Chętnych nie brakowało (52 osoby). Zgłosiły się całe rodziny z dziećmi. Najmłodszy (7 lat) równie dobrze pokonał 14 km trasę. W programie był wjazd gondolą na Stóg Izerski, spacer górami na Polanę Izerską, poczym zejście do Świeradowa, ciepły posiłek i powrót do domu. Pogoda w tym dniu mglista i pochmurna, a u nas wesoło i sympatycznie.

Najważniejszą informacją, którą chcielibyśmy się podzielić jest Szlachetna Paczka. TMZB przystąpiło do tej inicjatywy i po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl , wspieramy wybraną rodzinę. Wszyscy uczestnicy wycieczki poparli nasz pomysł i w autobusie każdy dofinansował drobną kwotą, razem uzbieraliśmy 840,00 zł.

Kolejny raz nasza inicjatywa dobrego z pożytecznym udała się wyśmienicie.

Życzymy wszystkim uczestnikom spaceru dobrej kondycji i zapraszamy na następny wyjazd.

Zdjęcia w galerii

 
Turyści z Wrocławia w Bogatyni
Redaktor: TMZB   
28.11.2014.
Sample ImageW ostatnią niedzielę do Bogatyni zawitała 31 osobowa grupa turystów z Wrocławia. Uczestnicy z zainteresowaniem pragnęli poznać historię naszego miasteczka i okolic, a w szczególności domy przysłupowe. Ponieważ Biuro Obsługi Turystycznej „Podróżnik” wcześniej nawiązało z nami kontakt, mogliśmy przygotować się do prowadzenia wycieczki. W programie między innymi Markocice z domami przysłupowymi i kamieniołomem, spacer ulicą Waryńskiego i Dom Zegarmistrza, trójstyk i plac widokowy na Kopalnię Turów, Radomierzyce i po stronie niemieckiej Berzdorf z koparką (muzeum). Powrót do Bogatyni i obiad w Rychło. To w wielkim skrócie przebieg trasy. Wycieczka trwała od godz. 9:00 do 15:00 i przebiegła w bardzo dobrym nastroju. Mimo chłodu nikt nie narzekał, byli i tacy, którzy postanowili wrócić tu indywidualnie. Wszyscy uczestnicy podkreślali możliwości i walory turystyczne domów przysłupowych. Ich zdaniem położenie miasta zachęca do ponownego odwiedzenia, a baza noclegowa daje możliwość zwiedzania ciekawych miejsc również u sąsiadów. Każdy z odwiedzających wyjątkowy i sympatyczny, na trasie wiele rozmów i opowieści. Pozdrawiamy wszystkich uczestników wycieczki i zapraszamy kiedy będzie cieplej. Nasze zadowolenie jest tym większe że promocja Bogatyni i wycieczka udała znakomicie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 158
 
imgp18513_20100224_1400708045.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76