Aktualności
Śladami dawnych wiosek do pogańskich kamieni
Redaktor: D. W.   
30.07.2015.

 W sobotę (27 czerwca) uczestnicy wędrówki wyjechali busem z Bogatyni do Wyszkowa, skąd rozpoczęła się piesza wycieczka do "pogańskich kamieni" k/ Wisniovej (Cz). Droga wiodła przez Wolanów gdzie zostalismy poczęstowani przez własciciela dużego gospodarstwa rolnego,dawnego PGR-u, Pana Michała Kaniewskiego swojskimi wyrobami. Posileni smacznym jadłem ruszylismy w dalszą drogę.

Czytaj wiecej
 
Kaszuby - 2015r (Od Kożyczkowa do Gdańska)
Redaktor: D.W.   
20.07.2015.

 Wakacje w pełni, dla nas czas na kolejną wyprawę rowerową. Jedziemy spełniać marzenia na Kaszuby, w kręgu przyjaciół i natury. Kiedyś ktoś powiedział: ”Kaszuby na zdrowie!”. Tu można jechać na ryby, na grzyby, na konie, na narty, na sanki – samochodem, pieszo lub rowerem. Wymarzony raj dla doskonałego wypoczynku. Nasz plan przewidywał rower, ale mieliśmy do dyspozycji jeszcze auto i pociąg SKM.

Czytaj wiecej
 
15 Parada Rowerów w Jeleniej Górze - za nami
Redaktor: D.W.   
22.06.2015.

 Zbliżają się wakacje, urlopy i coraz więcej okazji do aktywnego spędzania czasu. Najchętniej z rodziną, przyjaciółmi, lub z ludźmi przypadkowo napotkanymi.

Parada Rowerów to cykliczna impreza, w której wzięliśmy udział już 8 raz, organizowana przez Muzyczne Radio (od 1999r). Warto wspomnieć, że mimo niepewnej pogody ludzi na rowerach nie było mało. Startowaliśmy z Placu Ratuszowego, w tym roku w błękitnych koszulkach. Koniec trasy przy Pałacu Paulinum, gdzie odbywał się maraton rowerowy „Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race”.

Czytaj wiecej
 
Wycieczka rowerowa do Nochten
Redaktor: D.W.   
10.06.2015.

 Na kolejną wyprawę rowerową, wybraliśmy się znowu do sąsiadów. Tym razem celem jest Łużycki Park Głazów Narzutowych w Nochten. Przyjeżdżają tu ludzie z różnych stron, by zobaczyć jak został zagospodarowany teren zwałowiska wewnętrznego kopalni węgla brunatnego. Trasa ciekawa. Z Bogatyni jedziemy rowerem do Zittau, dalej pociągiem do Weißwasser (bilet grupowy Zvon z rowerem), potem znowu na rower i bezpieczną ścieżką ok. 16 km docieramy do Nochten. Wstęp do parku 5 euro, parking – na którym zostawiliśmy nasze rowery – za darmo. Czas spaceru nieograniczony, odpoczywasz i robisz przeróżne zdjęcia mniej lub bardziej kolorowe. Powierzchnia parku ok. 20 ha, do oglądania, spacerowania i odpoczynku.

Czytaj wiecej
 
JAK DBASZ - TAK MASZ, Dzień Otwartych Domów Przysłupowych
Redaktor: D.W.   
03.06.2015.

 Od 2005 roku staramy się zwrócić uwagę na piękno i charakter domów przysłupowych w Bogatyni.

Nasz maleńki głos wśród wielkich i ważniejszych zwraca uwagę na jeden dzień w roku tj. Dzień Otwarty Domów Przysłupowych.

Przed laty (2003r) powstało stowarzyszenie, Konwent Krainy Przysłupowej, w którym uczestnikami były niemieckie powiaty Löbau-Zittau, Budziszyn i Szwajcaria Saksońska, czeskie okręgi Liberca i Usti oraz polskie powiaty Lubania i Zgorzelca. Porozumienie miało na celu realizację projektu – kraina przysłupowa, na który otrzymało dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Niestety stowarzyszenie nie przetrwało 10 lat i obecnie DODP wygląda różnie, brak większego zainteresowania, naśladowców oraz jednego prowadzącego organizatora, lidera.

Głównym celem, zamiarem i ideą tego dnia jest - przyjdź zajrzyj do środka, poznaj wartość domu z duszą.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 157
 
pict085523_20090317_1685899778.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76