Aktualności
JAK DBASZ - TAK MASZ, Dzień Otwartych Domów Przysłupowych
Redaktor: D.W.   
03.06.2015.

 Od 2005 roku staramy się zwrócić uwagę na piękno i charakter domów przysłupowych w Bogatyni.

Nasz maleńki głos wśród wielkich i ważniejszych zwraca uwagę na jeden dzień w roku tj. Dzień Otwarty Domów Przysłupowych.

Przed laty (2003r) powstało stowarzyszenie, Konwent Krainy Przysłupowej, w którym uczestnikami były niemieckie powiaty Löbau-Zittau, Budziszyn i Szwajcaria Saksońska, czeskie okręgi Liberca i Usti oraz polskie powiaty Lubania i Zgorzelca. Porozumienie miało na celu realizację projektu – kraina przysłupowa, na który otrzymało dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Niestety stowarzyszenie nie przetrwało 10 lat i obecnie DODP wygląda różnie, brak większego zainteresowania, naśladowców oraz jednego prowadzącego organizatora, lidera.

Głównym celem, zamiarem i ideą tego dnia jest - przyjdź zajrzyj do środka, poznaj wartość domu z duszą.

Czytaj wiecej
 
XV Międzynarodowy Rajd Kolarski Miast i Powiatów Partnerskich
Redaktor: D.W.   
23.05.2015.

Jelenia Góra – Jablonec n. Nisu – Bautzen  

„Razem w Unii Europejskiej”.

 

 Już po raz piętnasty grupy rowerowe z Jeleniej Góry, Bautzen i Jablonca organizują czterodniowy rajd rowerowy. Nasza grupa rowerowa z TMZB (od 2008r) w każdym roku zapraszana jest do wspólnej jazdy. Dzięki temu że jeździmy razem od lat, poznaliśmy wiele ciekawych osób i przyjaciół.

Organizator każdego z poszczególnych miast, odpowiada za trasę i wszystkie działania związane z rajdem w swoim kraju.

Odcinki liczą około 90 – 140 km  w ciągu dnia, w tym roku rowerzyści przejechali razem  około 380 km ścieżek rowerowych. W wyznaczonych przystankach, uczestnicy otrzymują posiłek regeneracyjny i obiad.

Czytaj wiecej
 
14 rowerowy zlot gwieździsty
Redaktor: D.W.   
18.05.2015.

 Planując wycieczkę szukamy ciekawych miejsc,  po czym zastanawiamy się, czy znajdzie się grupa przyjaciół chętna do wspólnego wyjazdu. W naszym Stowarzyszeniu zawsze są takie osoby.

Bliskość sąsiadów (Niemcy) zobowiązuje do sprawdzenia co planują lub co mają w ofercie turystycznej. Inaczej mówiąc, co takiego mają oni, że tłumnie wyruszają w plener, są uśmiechnięci i przyjaźni. Pierwsze co ich wyróżnia, a czego nie ma u nas to ścieżki rowerowe.

Bezpieczny wyjazd rowerowy w najbliższej okolicy to nasz ostatni weekend, czyli 14 Rowerowy Zlot Gwieździsty w Bad Muskau (9 maj 2015r.). Impreza z tradycjami, zjeżdżają się ludzie w różnym wieku, z różnych zakątków, by spędzić ten dzień razem.

Czytaj wiecej
 
Aktywnie z TMZB
Redaktor: D. W.   
28.04.2015.

Ciepłe dni zachęcają do wycieczek w grupie zorganizowanej lub z rodziną. W naszym Stowarzyszeniu również nie brakuje chętnych do wspólnych wycieczek. Tak się składa, że korzystamy z ciekawych propozycji turystycznych ogłaszanych na stronach internetowych w regionie. Kolejny już raz wyjechaliśmy do Lubania, gdzie PTSM Lubań zorganizowało XV Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Pieszy "3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki IVV". Więcej informacji polecamy na stronie http://www.ptsmluban.vipserv.org/, tam również znajduje się pełny kalendarz imprez na rok 2015. My uczestniczymy i Wam polecamy, imprezy turystyczne z tradycjami i wielopokoleniowe.

Kolejny ciepły dzień i kolejny wypad, zorganizowany tym razem przez nasze Stowarzyszenie, po najbliższej okolicy pieszo lub rowerem. Sobota 25 kwietnia dzień wyjątkowy, ciepły i zachęcający do aktywnego spędzenia czasu.

Czytaj wiecej
 
Spotkania TMZB
Redaktor: TMZB   
05.02.2015.

W każdy drugi czwartek miesiąca w godzinach od 16:30 – 18:00

zapraszamy chętnych na spotkania w Atenie w BOK.

Spotkania mają charakter roboczy:
- można regulować składki,
- wydajemy deklaracje dla nowych członków,
- przyjmujemy wnioski i propozycje,
- sprawy bieżące.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 153
 
20090731_1764420117_dsc01992.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76