Aktualności
Z TMZB do Czeskiej Szwajcarii
Redaktor: D.W.   
07.10.2015.
 Na wycieczkę, do Czeskiej Szwajcarii  zachęcać nie musimy, ale jeśli ktoś tam jeszcze nie był to na pewno pojedzie. Na listę wpisało się 47 osób, chętnych było dużo więcej. Miejsce wyjątkowe, bardzo urokliwe, ciekawe i najważniejsze, że niedaleko. Autobusem ok. 2,5 godziny z Bogatyni. Łatwość dostępu do pięknych miejsc ma swoje plusy i minusy – ludzie przybywają tu z bardzo daleka i jest ich bardzo dużo. Mimo to podróże kształcą, zachwycają, pozwalają odpocząć od życia codziennego. Kolejny raz ofertę wycieczki, przewodnika oraz przepiękną pogodę, specjalnie na nasze zamówienie otrzymaliśmy z Biura Turystyki Młodzieżowej Maciej Stanisz http://stanisz.pl/. Biuro przygotowuje wycieczkę  kompleksowo, łącznie z obiadem.
Czytaj wiecej
 
Zwiedzanie Pragi
Redaktor: D.W,   
23.09.2015.

 TMZB zorganizowało dla mieszkańców Bogatyni wyjazd do Pragi, zapisało się wiele chętnych osób (42). Ofertę wycieczki i przewodnika specjalnie na nasze zamówienie otrzymaliśmy z Biura Turystyki Młodzieżowej Maciej Stanisz,  http://stanisz.pl/.

Według programu zwiedzaliśmy: Hradczany, Stare Miasto, Mala Strana, Plac Wacława, Most Karola i Wyspa Kampa, Grające Fontanny – pokaz światło i dźwięk. Pobyt jednodniowy i oczywiście nie sposób zobaczyć całego miasta.

Czytaj wiecej
 
Wrzesień jeleniogórski
Redaktor: TMZB   
15.09.2015.

 Od kilku lat na zaproszenie Sekcji Turystyki Rowerowej i Narciarstwa Biegowego PROFI z Jeleniej Góry, uczestniczymy we wrześniu jeleniogórskim. W tym roku pod nazwą VIII Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy. Wycieczka krajoznawcza „Doliną Bobru i Kamiennej”. Trasa niezwykle malownicza i polecana na rower.

Przez wszystkie lata biorą również udział rowerzyści z Czech i Niemiec.

Start Maratonu w grupach: Jelenia Góra lub Szklarska Poręba. Meta: Siedlęcin.

Nasza grupa z TMZB wyjechała z Bogatyni na punkt zbiorczy w Szklarskiej Porębie, a dalej już z pozostałymi uczestnikami. Trzy dni zaplanowano bardzo aktywnie na rowerze i nie tylko.

Czytaj wiecej
 
Święto Górnych Łużyc
Redaktor: D.W.   
29.08.2015.

 W trójkącie trzech państw Górne Łużyce to region turystyczny, bogaty w różnego rodzaju atrakcje, do wyboru. Strony internetowe, szczególnie niemieckie i czeskie z tłumaczeniem na język polski, oferują ciekawy kalendarz wydarzeń. Na jedną z takich kameralnych imprez zostaliśmy zaproszeni już po raz kolejny. Stowarzyszenie "Górna Mandau / źródła Spree eV" organizuje już od ponad 10 lat regularne spotkania niemieckich, czeskich i polskich przyjaciół w trójkącie.

Czytaj wiecej
 
Śladami dawnych wiosek do pogańskich kamieni
Redaktor: D. W.   
30.07.2015.

 W sobotę (27 czerwca) uczestnicy wędrówki wyjechali busem z Bogatyni do Wyszkowa, skąd rozpoczęła się piesza wycieczka do "pogańskich kamieni" k/ Wisniovej (Cz). Droga wiodła przez Wolanów gdzie zostalismy poczęstowani przez własciciela dużego gospodarstwa rolnego,dawnego PGR-u, Pana Michała Kaniewskiego swojskimi wyrobami. Posileni smacznym jadłem ruszylismy w dalszą drogę.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 152
 
dscf050534_20080729_1795102539.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76