Aktualności
Weekend na kole
Redaktor: D.W.   
04.05.2016.

 Podajemy kilka propozycji na zwiedzanie, niekoniecznie w maju i niekoniecznie rowerem. Blisko granicy, oczywiście u sąsiadów w Niemczech lub Czechach. My wyjechaliśmy na rowerach, pogoda i atmosfera wśród przyjaciół sprzyjała.

1.  Historyczne Muzeum Techniki Pożarnictwa w Chrastavie (Cz) www.hasicske-muzeum-chrastava2.webnode.cz/

2. Mini muzeum masła w Bily Kostel (Cz) www.minimuzeum.webnode.cz/o-nas

Propozycje dla całych rodzin z dziećmi, ciekawostki historyczne i eksponaty dla małych i dużych. Wstęp jak to w Czechach niedrogi, na każdą kieszeń (muzeum masła - ile chcesz tyle dasz).

Czytaj wiecej
 
Czeski Raj - wycieczka piesza
Redaktor: D.W.   
26.04.2016.

 Raj to słowo, które pozytywnie nastraja i dobrze się kojarzy. Ostatnia  sobota to właśnie wycieczka do Czeskiego Raju. Jest niewiele takich miejsc w Europie, gdzie znajduje się tyle ciekawostek i piękna oraz tak różnie ukształtowany teren. Od 2005 roku Czeski Raj stał się centrum nowego Parku Geograficznego UNESCO. Należy wspomnieć, że turystom z Bogatyni do Europy blisko choćby do Czech.

Nasza jednodniowa wędrówka to tylko fragment całego parku, kolejne wyprawy w planie. Chcemy zainteresować innych, a dla bardziej wybrednym polecamy do zwiedzania:

Czytaj wiecej
 
Wiosenna wyprawa - Oldrichovske Sedlo
Redaktor: D.W.   
11.04.2016.

 Rok 2016 rozpoczęliśmy serią pieszych wędrówek, które w naszej okolicy prowadzą najczęściej do sąsiadów za granicę. Krótkie spontaniczne wypady nie wymagają wielkich przygotowań, tym bardziej, że uczestnicy już zaprawieni w takim chodzie. Mimo to zawsze można liczyć na niespodziankę lub przygodę, bez mapy i telefonu nie ruszaj z domu. Ostatnią sobotę poświeciliśmy na wyjazd i spacer w kierunku Oldřichovské Sedlo-Skalní hrad (620m) oraz niewysoki Špičák (724 m) w Czechach. Wokół góry rozpościera się narodowy rezerwat przyrody, teren skalisty porośnięty bukami i lasem mieszanym.

Czytaj wiecej
 
Krotki spacer na wiosnę
Redaktor: D.W.   
05.04.2016.

 Po nieciekawej zimie chętnie wypatrujemy wiosny. Początek cieplejszych dni, w kwietniu  postanowiliśmy poszukać prawdziwych znaków nowej pory roku. Wyjazd z Bogatyni przez Czechy, kierunek Szklarska Poręba, tuż przed zakrętem śmierci przy drodze czerwone tablice informują o Rezerwacie Przyrody „Krokusy w Górzyńcu”. Dolina Małej Kamiennej, malowniczo wcięta między Grzbiet Wysoki oraz Grzbiet Kamienicki. Sobotni spacer zamienił się w 15 km wędrówkę, po miejscach jeszcze ośnieżonych. Dla zainteresowanych podpowiem, że jest tutaj mniej znany punkt Gór Izerskich o ciekawej nazwie Skałka Teściowej.

Czytaj wiecej
 
Spacer po Górach Łużyckich
Redaktor: D.W.   
16.03.2016.

 Bliskie nam Góry Łużyckie to tereny warte zobaczenia. Strony internetowe proponują wycieczki piesze, rowerowe, czy wspinaczki z bardzo dobrze oznakowanymi szlakami. Ostatnia nasza wędrówka nie zapowiadała się wyjątkowo z powodu pochmurnej pogody, jednak nikt nie zrezygnował. Wyjechaliśmy z Bogatyni jak zwykle prywatnymi autami w kierunku Hradka, dalej Dolni Sedlo, gdzie na niewielkim parkingu przy boisku sportowym zostawiamy auta i dalej wąską drogą idziemy na szlak. Wędrowanie wśród skał po tych terenach, to zaliczanie poszczególnych punktów widokowych naturalnych, poznawanie historii i ciekawostek. Trasa po której szliśmy była już znana przez prowadzącego, a ponieważ był z nami jeden Czech, stąd i czytanie tablic, znaków w lesie było dla nas łatwe.

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 157
 
13_5_20161213_1637672605.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76