Aktualności
Wrzesień Jeleniogórski
Redaktor: D.W.   
13.09.2016.

 W sobotę (10.09) kolejny raz mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie  pod nazwą  „IX Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy” – Siedlęcin / Przesieka, organizowanej przez LZS  Jelenia Góra – sekcja PROFI. Dzięki zaproszeniu byliśmy razem na rowerach w Jeleniej Górze i okolicy przez 2 dni. Wspólnie wzięliśmy udział w XVI Paradzie Rowerów (9 raz), w zaplanowanych wycieczkach oraz miło i sympatycznie spędziliśmy czas w międzynarodowym towarzystwie tj. z Niemcami i Czechami. W Siedlęcinie każdy mógł uczestniczyć w konkursach sportowych  razem z młodzieżą  tamtejszej szkoły. Dojechaliśmy do źródełka cudownej wody, podziwialiśmy widok z wieży gościńca Perła Zachodu.  Dojazd do pensjonatu Bałtyk w Przesiece wyjątkowo długi i stromy, nasza grupa sprawdziła się i wszyscy dojechali bez problemu. Drugi dzień pobytu, to wspólna piesza wycieczka do Wodospadu Podgórnej. Po wakacyjnym wypoczynku wyjazdy rowerowe do przyjaciół z Jeleniej Góry cieszą się w naszym Stowarzyszeniu sporym zainteresowaniem. Przesieka i cały pobyt w pięknej i słonecznej pogodzie.

Trasa na rowerze:

Bogatynia – Jelenia Góra – Siedlęcin – Przesieka – Bogatynia.

zdjęcia w galerii

 
Rajd rowerowy TMZB "Wzdłuż Wisły" 5-19.07.2016r
Redaktor: D.W.   
30.07.2016.

 Już od 2007r każde wakacje planujemy na rowerze. Zebraliśmy niezły materiał wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim poznaliśmy najpiękniejsze zakątki Polski i nie tylko. Planując wyprawy wiemy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, a dopiero później zabawa i spontaniczność. W tym roku oprócz samej jazdy na rowerze było wyjątkowo dużo zwiedzania i zabytków. Warszawa, Kazimierz Dolny, czy Sandomierz to miasta, w których zatrzymaliśmy się na dłużej i poznawaliśmy pieszo. Każdy z nas (10 osób) na trasie widzi co innego, każdy ma inne zainteresowania na koniec opowiadamy i łączymy wspomnienia. Bywa i tak, że niektóre miejscowości mijamy kolejny raz, i zawsze jest inaczej. W Skawinie na rynku urzędnicy Magistratu rozpoznali  naszą grupę i oczywiście obdarowali wszystkich przewodnikami turystycznymi „Skarby blisko Krakowa”, natomiast pracownicy biura promocji Skawiny bezinteresownie wysłali do Bogatyni mapy, które nas bardzo ucieszyły.

Czytaj wiecej
 
Rowerowy Zlot Gwiaździsty z metą w Königshain
Redaktor: D.W.   
23.05.2016.

 To już 15 Rowerowy Zlot Gwiaździsty, z inicjatywy powiatu Görlitz. Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Jeśli ktoś jeszcze nie uczestniczył to gorąco polecamy, przyszły 16 Zlot Rowerowy, odbędzie się 13 maja 2017r. i meta w Herrnhut. W tym roku było nas około 3500 osób na rowerze. Bardzo dobra organizacja, strona internetowa tłumaczona na język polski  www.sternradfahrt.de/index.php/pl/. Mapy i karty zgłoszeń dostępne w punktach na wyznaczonych trasach, po uprzednim zgłoszeniu transport powrotny gwarantowany, jednym słowem niemiecki porządek na pięć z plusem.

Czytaj wiecej
 
Czeski Raj - kolejny odcinek
Redaktor: D.W.   
12.05.2016.

 Pisaliśmy już o Czeskim Raju, jednak by zobaczyć chociaż w części Chroniony Rezerwat Przyrody należy przyjechać tu co najmniej kilka razy. My polecamy trochę dłuższy wypad z Bogatyni ok. 100 km w jedną stronę tj. Prachowskie Skały.

Kierujemy się autem na Liberec, Jablonec, Turnov i w kierunku Jiczyna. Przed wejściem do parku kupujemy bilet wstępu (70 kc, emeryci 40 kc) i oznakowaną trasą wędrujemy, podziwiamy piękne widoki, przeciskamy się przez wąskie szczeliny, mijamy kolejne punkty widokowe (vyhlidki), wspinamy się kilkakrotnie po schodach wykutych w skale. Ludzi w tym dniu dużo, ale największą uwagę przykuwały osoby wspinające się na wysokie skały. Mijaliśmy całe rodziny, dzieci przygotowujące się do wspinaczki wyposażone w liny i sprzęt.

Czytaj wiecej
 
Międzynarodowy rajd rowerowy
Redaktor: D.W.   
10.05.2016.

 Zawsze w maju od 2008r członkowie TMZB biorą udział w Międzynarodowym Rajdzie Kolarskim Powiatów i Miast Partnerskich Jelenia Góra - Bautzen - Jablonec n. Nisou „Razem w Unii Europejskiej”. Trasa rajdu przebiega przez 3 państwa: Polskę, Niemcy i Czechy. W ciągu tych lat ludzie poznali się i zawiązali przyjaźnie. Nasz zespół wyjeżdża na zaproszenie z Jeleniej Góry – LZS sekcja PROFI, tam nigdy nie brakuje prawdziwych miłośników rajdów rowerowych. Każdy z organizatorów odpowiada za przebieg rajdu na swoim terenie, na całej trasie rajdu zabezpieczeniem są wozy techniczne (czeski, polski i niemiecki) wraz obsługą i dożywianiem. Przystanki w wyznaczonych bezpiecznych miejscach, uczestników różna liczba, w tym roku ponad 63 osoby.

W ciągu 4 dni pokonaliśmy na rowerze ponad 350 km, odcinki o dużym przewyższeniu. Po ciężkim dniu wypoczynek gwarantowany, zawsze w dobrych miejscach hotelowych lub agroturystyce. Miejsca wyjątkowe zawsze odpowiednio dobrane i dające pełną regenerację sił na kolejny dzień jazdy. Pomimo tylu wspólnych wyjazdów, pozostało jeszcze wiele dróg do przejechania, dlatego wierzymy za rok znowu się spotkamy.

Trasa widoczna na mapkach: dzień 1, dzień 2, dzień 3, dzień 4, zdjęcia w galerii

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 153
 
lausche_0092_20090903_1837642502.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76