Aktualności
XI Międzynarodowy Rajd Kolarski Miast i Powiatów Partnerskich
Redaktor: TMZB   
10.06.2011.

W dniach 02 – 06 czerwca 2011r. odbył się XI Międzynarodowy Rajd Kolarski Miast i Powiatów Partnerskich. Po raz czwarty członkowie TMZB na zaproszenie LZS Jelenia Góra sekcja PROFI mogli uczestniczyć w tym europejskim wydarzeniu. Pięć dni na rowerze i pięć dni przyjacielskich kontaktów oraz dobrze spędzonego czasu w śród 70 uczestników, z 3 sąsiadujących krajów.
Dzień wolny od jazdy rowerem to turystyka piesza, rekreacja i integracja. Piesza wycieczka  z Jablonca na wieżę widokową Czarna Studnia 869 m.n.m. gdzie z wysokości podziwialiśmy okolice i wszystkie szczyty w okręgu. Kamienna wieża widokowa z widokiem Gór Izerskich.
http://www.severnicechy.info/dr-pl/wie-e-i-punkty-widokowe/gory-izerskie/wie-a-widokowa-cerna-studnice.html
Trasa przebiegała:
Od Zgorzelca, po powitaniu i wspólnym spotkaniu wszystkich uczestników na granicy, wyruszyliśmy dalej, w ciągu 5 dni pokonywaliśmy odcinki: Siekierczyn – Lubań – Leśna – Mirsk – Orłowice – Świeradów Zdrój – Grzbiet Kamienicki – Rozdroże Izerskie – „Zakręt Śmierci” Szklarska Poręba – Jakuszce – Harrachow – Tanvald – Jablonec n. Nisou – Hartau – Zittau – Lobau – Hochkirch – Bautzen – Weizenberg – Gorlitz – Zgorzelec – Łagów – Jelenia Góra.
Dystans dzienny, średnio ok. 100 km

Galeria

 
Dzień otwartych domów przysłupowych
Redaktor: TMZB   
19.05.2011.

  

 
Druga wycieczka z cyklu "Z Janem Nepomucenem" - nepomuki i arboretum
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
17.05.2011.

    15 maja odbyła się kolejna wycieczka z cyklu „z Janem Nepomucenem”. Mimo, że każdy z przeszło dwudziestoosobowej grupy wiele razy był w Hejnicach, nikt nie jechał tam w tak nietypowym celu. Trasa „lajt - sielanka” przyjemna i malownicza, z dala od głównych dróg, z przystankiem w parku na wzgórzu zamkowym we Frydlancie szybko doprowadziła nas do celu.

Czytaj wiecej
 
Rajd gwieździsty (Sternradfahrt)
Redaktor: TMZB   
10.05.2011.

W tym roku (7 maja) już po raz kolejny członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w międzynarodowym Gwieździstym Rajdzie Rowerowym Powiatu Görlitz - Sternradfahrt. Jubileuszowa wspólna wyprawa rowerowa, odbyła się po raz dziesiąty,  pod hasłem „800 lat na wspólnej drodze” i miała za zadanie promować stary szlak handlowy oraz wystawę „via regia”. Indywidualnie lub w zorganizowanej grupie można było pokonywać ustalone trasy w formie gwiazdy ze wszystkich stron powiatu Görlitz. Cel – Browar Landkskron Görlitz. My rozpoczęliśmy w Bogatyni. W Zittau otrzymaliśmy paszporty uczestnika upoważniające do zbierania stempli. Jechaliśmy przez Hirschfelde, Schlegel, Dittersbach, Kiesdorf do Görlitz. Na mecie przygotowany był program artystyczny połączony z losowaniem nagród.
Mapki z wyznaczonymi trasami oraz punktami przystawiania pieczątek dostępne na stronie internetowej www.gern-radfahren.de

Zdjęcia w galerii.

 
Pierwsza wycieczka z cyklu z Janem Nepomucenem
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
02.05.2011.

Frydlant zamek W sobotę 30 kwietnia około godziny dziesiątej, spod Urzędu Miasta,  grupa 37 osób (w tym 5 dzieci) wyruszyła na pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy. Była to krajoznawcza wycieczka na „rozgrzewkę” po zimie, w trakcie której obejrzeliśmy trzy figury Jana Nepomucena oraz przyjrzeliśmy się ceremonii otwarcia sezonu kajakowego na rzece Smeda (nasza Witka).

Czytaj wiecej
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 153 z 153
 
20100703_1202648318_p1120832.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76