Aktualności
Bad Muskau - Park Mużakowski - Łęknica
Redaktor: D.W. i J.B.   
10.03.2013.

 Położenie naszego miasteczka jak zwykle zachęca do wycieczek. Nie czekając na wiosnę aktywne turystki z przewodniczką i biletem ZVON w ręce, wyruszyliśmy w podróż jednodniową  czyli - co słychać u sąsiadów?

Wczesnym rankiem 03.03.2013r. o godz. 8:09 autobusem z Bogatyni.

W Zgorzelcu dla rozprostowania kości (w niedziele brak autobusu) szybkim marszem dotarłyśmy do miasta i stacji kolejowej w Niemczech. Pociągi do Waisswasser kursują regularnie co 2 godziny, dlatego też mieliśmy czas na zwiedzanie Görlitz. Między innymi katedrę św. Jakuba i kościół św. Ducha wybudowany w 1906r. w stylu nordycko-neoromańskim sprawiający wrażenie warownego zamku. Po krótkim spacerze wygodnym i czystym pociągiem dojechałyśmy Waisswasser. Tam szybka przesiadka na autobus i około godz. 13.00 jesteśmy w Bad Muskau.
Czytaj wiecej
 
Chrastavské šlápoty
Redaktor: TMZB   
17.01.2013.

         Zwykle nie planujemy wędrówek zimową porą i w tym roku też zamierzaliśmy rozpocząć sezon dopiero w marcu. Natknęliśmy się jednak na informację o imprezie „Chrastavské šlápoty”, organizowanej już po raz czterdziesty przez Klub Czeskich Turystów oraz Społeczny Klub z Chrastavy. Organizatorów znamy z kwietniowych spotkań na Guślarzu.

Czytaj wiecej
 
Zaproszenie na warsztaty
Redaktor: TMZB   
07.01.2013.

Poniżej zamieszczamy zaproszenie na warsztaty budownictwa do Stankowic. 

Dzień dobry!
Tutaj Ania Hernik ze Stankowic. Na końcu wsi, zawsze podjeżdżają do nas weseli rowerzyści z Bogatyni :)
W załączniku przesyłam informacje o warsztatach naturalnego budownictwa, przede wszystkim tynkowania gliną, jakie będą się u nas odbywać. Część warsztatów poświęcona będzie także wykorzystaniu tzw. gliny lekkiej w konstrukcji szachulcowej, co może szczególnie zainteresować Bogatynian.
Moritza, który będzie prowadził warsztaty mogą państwo kojarzyć z dni otwartych domów przysłupowych w Bogatyni, gdzie prezentował w jaki sposób odnawia domu przysłupowe oraz ścianę wykonaną ze sprasowanych kostek słomianych. Przy okazji podaję naszą stronę internetową www.stankowice64.com
Proszę o przekazywanie dalej informacji o warsztatach, o ile to możliwe może nawet zawieszenie ich na waszej stronie internetowej lub rozpropagowanie w inny sposób.
Z góry dziękuje i serdecznie zapraszam!

Załączniki:  warsztaty.moritz.jpg, warsztaty.moritz.doc

 
Podziękowania za pomoc
Redaktor: TMZB   
23.12.2012.

Warto pomagać – to hasło, które w ostatnim czasie nabiera coraz większego znaczenia. Członkowie naszego Stowarzyszenia zobowiązali się pomóc potrzebującej wielodzietnej rodzinie. Na ostatnim spotkaniu podsumowującym działalność, zebraliśmy niewielką kwotę pieniędzy - 490 zł. Dodatkowo z konta TMZB przeznaczyliśmy 1000zł.  Dzieci (z naszej wybranej rodziny), napisały listy do Mikołaja i prosiły o zwykłe rzeczy takie jak, buty, ubranie, biurko. Mama natomiast trochę żywności na nadchodzące święta. 

Wzruszyły nas zwykłe codzienne potrzeby, dlatego też postanowiliśmy ofiarować wszystko co możemy. W rozmowach z innymi ludźmi otrzymaliśmy wiele zrozumienia i wsparcia, również finansowe.

Pierwszą osobą, która poparła inicjatywę była Pani Alicja Tobiasz. W swoim eleganckim sklepie meblowym wyszukała nowiutkie biurko i przeznaczyła dla potrzebujących. 

Rafał Kowalski z księgarni „Nova”, pokazał dobre serce i przekazał potrzebne przybory szkolne dla dzieciaków.

Spontanicznie ofiarowali również pieniądze i żywność znajomi pracownicy Elektrowni Turów.

Niewielki gest i odrobina czasu poświęconego innym a czujemy się sami o wiele lepsi.

Wierzymy że święta Bożego Narodzenia w tej rodzinie będą chociaż trochę milsze i cieplejsze.

Wokół Was są pewnie inni potrzebujący, zachęcamy do pomocy, nie musi to być od święta. Każdy dzień jest dobry, by być lepszym.

    

 
Pomoc świąteczna
Redaktor: TMZB   
05.12.2012.

 

 TMZB inicjuje akcje pomocy świątecznej dla potrzebujących.

Mamy wybraną konkretną rodzinę, którą pragniemy wspomóc.

Zachęcamy ludzi dobrej woli do przyłączenia się.

Więcej informacji (do 15 grudnia 2012r.) pod numerami tel.:

502 135 565 

666 147 059

Podziel się świętami z innymi.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 117 z 158
 
p1100302_7_20150523_1573314873.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76