Aktualności
Wędrówki z PGE - Grabstejn
Redaktor: TMZB   
17.05.2017.

Zapraszamy kolejną wędrówkę organizowaną przez wolontariat pracowniczy PGE .

3 czerwca 2017 - szczegóły na plakacie poniżej:

 

 
Wędrówki z wolontariatem PGE „Pomagamy” - Guslarz
Redaktor: D.W.   
18.05.2017.

 W sobotę 13 maja rozpoczęliśmy serię wędrówek ulubionymi szlakami kuracjuszy wypoczywających w Opolnie-Zdroju. Naszym celem jest zainteresowanie mieszkańców naszej gminy atrakcjami najbliższej okolicy, zwrócenie uwagi na piękno naszego krajobrazu oraz zachęcenie do wędrowania po Górnych Łużycach. Na rozgrzewkę, zaproponowaliśmy spacer na Guślarz, żeby z osławionego punktu widokowego ogarnąć wzrokiem panoramę pogranicza trzech państw. Mglista pogoda złośliwie ograniczyła nam widok, ale nie wpłynęła  na pozytywną atmosferę wśród uczestników. Trasa prowadziła drogami wśród łąk i pól rozciągających się pomiędzy Guślarzem a Vitkovem.

Czytaj wiecej
 
Rowerowy zlot Gwiazdzisty - do gwiazd w Herrnhut
Redaktor: D.W.   
15.05.2017.

Tradycyjnie, kolejny już raz wzięliśmy udział w XVI Rowerowym Zlocie Gwiaździstym. To wydarzenie, na które organizatorzy zapraszają nie tylko rowerzystów, również całe rodziny i przyjaciół. Dziesięć oznakowanych tras rozpoczynających się w różnych miejscowościach (Czechy, Niemcy) tworzą symboliczną gwiazdę z centrum – Herrnhut. Oficjalną trasę z kartą startową i mapką otrzymaliśmy we Frydlancie. Dalej po trasie: Višniova – Krzewina – Ostritz – Rosenthal – Hirschfelde – Dittelsdorf – Schlegel – Burkersdorf – Neundorf a. d.Eigen – Niederrennersdorf – Berthelsdorf – Herrnhut.

Czytaj wiecej
 
Wędrówki z PGE
Redaktor: TMZB   
28.04.2017.

Zapraszamy na cykl wędrówek, których organizatorem jest wolontariat pracowniczy PGE .

Pierwsza wędrówka już 13 maja 2017 r. - szczegóły na plakatach poniżej:

 
Wodopady Stolpichu
Redaktor: D.W.   
14.03.2017.

 Wycieczkę na wodospady planujemy raczej latem, jednak przedwiośnie bywa też piękne. Z Bogatyni do Hejnic (Cz), przy kościele w prawo przez most i w górę, aż do lasu, gdzie zostawiamy auta, dalej przez las na piechotę. Górne partie gór jeszcze ze śniegiem, teren kamienisty, idziemy szlakiem do mostu, po lewej stronie wyniosły szczyt Orzesznik. My kierujemy się w prawo w górę, aż do zimowej trasy dla narciarzy. W tak stromym terenie słychać szum opadającej wody i wiele krętych strumieni. Słońce rozleniwia, humory dopisują, wszyscy podkreślają znaczenie dotlenionego mózgu. Przedwiośnie w zależności od pogody daje do myślenia, jaką aktywność wybrać. My zachęcamy do każdego działania, jeśli pozwala wyjść z domu na spotkanie się z innymi ludźmi.

Polecamy ten kierunek wycieczki, bo niedaleko, a czyste powietrze daje relaks i wypoczynek.

Pozdrawiamy z Czech.

Zdjęcia w galerii

Więcej na stronach

http://www.traseo.pl/trasa/hejnice-oresnik-vodopad-velky-stolpich

http://www.laznelibverda.cz
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 152
 
pict01623_20081013_1162979702.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76