Aktualności arrow Turystyka piesza arrow Piesze wędrówki arrow Wędrówki z wolontariatem PGE „Pomagamy” - Guslarz
Wędrówki z wolontariatem PGE „Pomagamy” - Guslarz Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
18.05.2017.

 W sobotę 13 maja rozpoczęliśmy serię wędrówek ulubionymi szlakami kuracjuszy wypoczywających w Opolnie-Zdroju. Naszym celem jest zainteresowanie mieszkańców naszej gminy atrakcjami najbliższej okolicy, zwrócenie uwagi na piękno naszego krajobrazu oraz zachęcenie do wędrowania po Górnych Łużycach. Na rozgrzewkę, zaproponowaliśmy spacer na Guślarz, żeby z osławionego punktu widokowego ogarnąć wzrokiem panoramę pogranicza trzech państw. Mglista pogoda złośliwie ograniczyła nam widok, ale nie wpłynęła  na pozytywną atmosferę wśród uczestników. Trasa prowadziła drogami wśród łąk i pól rozciągających się pomiędzy Guślarzem a Vitkovem.

Oczy cieszyły kwitnące drzewa owocowe, żółte połacie rzepaku, przydrożne granitowe kapliczki i wiosenne zielone łąki. Niektórzy z nas po raz pierwszy byli na szczycie Guślarza, który dziś zarośnięty lasem ograniczającym widok na stronę polską stracił wiele na atrakcyjności, ale dzięki platformie widokowej nadal pozwala na podziwianie panoramy Grzbietu Jesztedzkiego i Gór Łużyckich. Droga powrotna, dla odmiany prowadziła lasem granicznym, koło kamienia rodu von Oppel, gdzie niedawno dzięki wolontariatowi PGE „Pomagamy”, powstała tablica informacyjna i ławeczka dla turystów. Spacer zakończyliśmy na boisku w Opolnie przy ognisku z kiełbaskami, dzieląc się wrażeniami z trasy. Uczestnicy z Bogatyni mogli wrócić do domu zamówionym przez nas autobusem. Dziękujemy za pomoc przy organizacji wędrówki Towarzystwu Miłośników Ziemi Bogatyńskiej i sołtysowi Opolna.

Zdjęcia w galerii

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej wędrówce, tym razem do zamku Grabstejn, która odbędzie się 3 czerwca.
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
090808-1221429_20090818_1203386896.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76