Aktualno¶ci arrow Turystyka piesza arrow Piesze wędrówki arrow Wędrówki z wolontariatem PGE „Pomagamy” - Guslarz
Wędrówki z wolontariatem PGE „Pomagamy” - Guslarz Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
18.05.2017.

 W sobotę 13 maja rozpoczęli¶my serię wędrówek ulubionymi szlakami kuracjuszy wypoczywaj±cych w Opolnie-Zdroju. Naszym celem jest zainteresowanie mieszkańców naszej gminy atrakcjami najbliższej okolicy, zwrócenie uwagi na piękno naszego krajobrazu oraz zachęcenie do wędrowania po Górnych Łużycach. Na rozgrzewkę, zaproponowali¶my spacer na Gu¶larz, żeby z osławionego punktu widokowego ogarn±ć wzrokiem panoramę pogranicza trzech państw. Mglista pogoda zło¶liwie ograniczyła nam widok, ale nie wpłynęła  na pozytywn± atmosferę w¶ród uczestników. Trasa prowadziła drogami w¶ród ł±k i pól rozci±gaj±cych się pomiędzy Gu¶larzem a Vitkovem.

Oczy cieszyły kwitn±ce drzewa owocowe, żółte połacie rzepaku, przydrożne granitowe kapliczki i wiosenne zielone ł±ki. Niektórzy z nas po raz pierwszy byli na szczycie Gu¶larza, który dzi¶ zaro¶nięty lasem ograniczaj±cym widok na stronę polsk± stracił wiele na atrakcyjno¶ci, ale dzięki platformie widokowej nadal pozwala na podziwianie panoramy Grzbietu Jesztedzkiego i Gór Łużyckich. Droga powrotna, dla odmiany prowadziła lasem granicznym, koło kamienia rodu von Oppel, gdzie niedawno dzięki wolontariatowi PGE „Pomagamy”, powstała tablica informacyjna i ławeczka dla turystów. Spacer zakończyli¶my na boisku w Opolnie przy ognisku z kiełbaskami, dziel±c się wrażeniami z trasy. Uczestnicy z Bogatyni mogli wrócić do domu zamówionym przez nas autobusem. Dziękujemy za pomoc przy organizacji wędrówki Towarzystwu Miło¶ników Ziemi Bogatyńskiej i sołtysowi Opolna.

Zdjęcia w galerii

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej wędrówce, tym razem do zamku Grabstejn, która odbędzie się 3 czerwca.
 
nastepny artykul »
 
20120724_1022640489_p1020110.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76