Aktualności
Sobotnie wycieczki dla zdrowia Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
15.02.2017.

 Każdy najmniejszy szczyt, na który wejdziesz cieszy. Zimą zadowolenie podwójne, bo i trudniej przez lód i bardziej niebezpiecznie. Staramy się w każdą słoneczną sobotę wychodzić z domu. Okoliczny spacer w kierunku Zalewu, lasem do Hěřmanic i znowu lasem na przekaźnik ścieżką do Markocic, to już około 20 km. Wspólne ognisko i pieczone kiełbaski to nagroda za trudy i zmoczone nogi. Nikt nie marudził i nikt nie chorował. Do rozpalenia ognia dobrze jest mieć w plecaku gazetę, rozpałkę i koniecznie zapałki!

Ostatnia nasza wycieczka to sprawdzenie zimą okolicy Popowej Skały (Cz), latem jest tam równie pięknie.

Wyjechaliśmy autem około 9:00 z Bogatyni w kierunku Hradka, trzymając się granicy i mapy w kierunku Dolni Sedlo zatrzymujemy się przed lasem i idziemy niebieskim szlakiem do Popowej Skały. Tablice informacyjne dokładnie mówią gdzie jesteś, nie wspomnę o własnej mapie. Śnieg zmrożony, szlak trochę wydeptany, towarzystwo zahartowane. Tegoroczna zima daje wiele okazji do miłego spędzenia czasu na powietrzu. Spacer zaprowadził nas na sam wierzchołek, na który prowadzą metolowe schody i balustrady. Wiatr wieje z każdej strony sam szczyt przewyższa las, trudne wejście nagradza okrężny widok. Zimą nawet przy takiej „wspinaczce” trzeba być przygotowanym, przydają się dobre buty z kolcami. Zimowa wyprawa daje dużo siły i dobrego humoru, nikt nie czuje zmęczenia, niewielki głód zaspokajamy w znajomej nam „Zataczce” tuż przy granicy z Niemcami i blisko jeziorka „Kristýna”. Powrót do domu już po 16:00.

Do zobaczenia na trasieUśmiech.

Członkowie TMZB.

Zapraszamy do galerii

Więcej można doczytać na stronach

www.popowa-skala-popova.czeskiegory.pl
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict031036_20081013_1417895894.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76