Aktualności
Guślarz i stara lipa Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
24.01.2017.

 Tegoroczny zimowy styczeń zachęca do wypraw, dalsze trasy autem, my tym razem na Guślarz - pieszo. Ostatnie drzewo z projektu „Pomniki przyrody w gminie Bogatynia”, to samotna lipa w Jasnej Górze jako jedyna została nie zmierzona, rośnie na naszej trasie. Pogoda wyjątkowa, piękna, słońce, śnieg, śmiech i zabawa to główny wątek wycieczki. Tuż za starą „sztachetówą” w Markocicach skręcamy w prawo i prościutko do lasu, na rozwidleniu znowu w prawo i jesteśmy w Jasnej Górze. Trzeba przyznać, że postawione (przez wolontariat KWB Turów „Pomagamy”) znaki doskonale wskazują drogę.

Przystanek tuż przy pomniku poległych żołnierzy, jest ławeczka i spotykamy innych wędrujących, można zagadać. Tak naprawdę, to Jasna Góra pokazuje się z dobrej perspektywy turystycznej. Były z nami osoby, które nie widziały tak pięknych widoków. Tradycja mówi że na zakończenie należy zjeść przy wspólnym stole, tego niestety brakuje w Jasnej Górze ale ognisko na Guślarzu nam się udało i nikt nie wracał głodny. Ostatnia lipa opisana, zadanie wykonane, nasza radość nie do opisania.

Zaglądajcie na

www.facebook.com/Pomniki-przyrody-w-gminie-Bogatynia-148321152232530

Zapraszamy do galerii

 

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
20140912_1514707392_imgp4902.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76