Aktualności
100 lat Opolna Zdroju - powrót do historii Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
17.09.2016.

 Świetne zaproszenie do dobrych ludzi - „100 lat Opolna”, wiedzieliśmy, że nie może zabraknąć i nas. Dzisiaj w strugach deszczu braliśmy udział w retro kameralnej imprezie (bez zadęcia) zorganizowanej przez wolontariuszy z fundacji PGE Pomagamy. Nasza koleżanka Marzena Szkudlarek i jej grupa oraz ludzie z Opolna spisali się na piątkę, wielkie gratulacje. Trzeba przyznać, że ich działania dają efekt, pomimo złej pogody cel został osiągnięty, historia kurortu powraca. Wielkie dzięki dla księdza, który nie pozwolił nam moknąć w deszczu i zaprosił wszystkich przybyłych do kościoła. Tam też odbyła się pierwsza część uroczystości razem z orkiestrą górniczą, poświęcenie nowo odsłoniętej  tablicy z projektu „Śladami historii”. Po czym w strugach lejącej się wody przemaszerowaliśmy do świetlicy (kawiarenki) miejsca z kawą i pysznym ciastem. Jak na kurort przystało byli właściciele ziemscy, piękne kuracjuszki, rowerzyści w strojach retro i zabytkowe auto, które mogło przewieźć każdego – gratis. Wystawa starego Opolna, pocztówki do kupienia, kubeczki i inne pamiątki jak w prawdziwym turystycznym punkcie.

Czy Opolno Zdrój ma szanse ponownie zabłysnąć na mapie turystycznej naszego regionu? Życzymy im tego z całego serca, niech to będzie początek i ciekawe miejsce dla turystów odwiedzających ten rejon, również z niedalekiej zagranicy.

Polecamy zajrzeć do Wikipedii, i poznać ciekawą historię tego miejsca:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Opolno-Zdr%C3%B3j

Więcej w galerii zdjęć.

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
opd1743_20080505_1880965469.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76