Aktualności
Rowerowy Zlot Gwiaździsty z metą w Königshain Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
23.05.2016.

 To już 15 Rowerowy Zlot Gwiaździsty, z inicjatywy powiatu Görlitz. Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Jeśli ktoś jeszcze nie uczestniczył to gorąco polecamy, przyszły 16 Zlot Rowerowy, odbędzie się 13 maja 2017r. i meta w Herrnhut. W tym roku było nas około 3500 osób na rowerze. Bardzo dobra organizacja, strona internetowa tłumaczona na język polski  www.sternradfahrt.de/index.php/pl/. Mapy i karty zgłoszeń dostępne w punktach na wyznaczonych trasach, po uprzednim zgłoszeniu transport powrotny gwarantowany, jednym słowem niemiecki porządek na pięć z plusem.

Wszystkie trasy prowadziły do miejscowości Königshain, gdzie promowany był kompleks pałacowy o tej samej nazwie. Na mecie piknik i wiele atrakcji, w tym między innymi gry i zabawy dla dzieci, muzyka, znakowanie rowerów, występy na scenie itp. Odpoczywasz po trudach jazdy, zjadasz gorący posiłek lub dobrą kawę z ciastem, miło sympatycznie i co ważne spotykasz ludzi (między innymi Polaków), których widziałeś rok temu. Nasza grupa jak zwykle wielopokoleniowa. Na wyróżnienie zasługuje Paulina (16 lat), która kilka razy jechała z nami, jednak tym razem to był jej pierwszy 125 kilometrowy odcinek na rowerze. Gratulujemy z całego serca i życzymy zapału oraz wytrwałości jazdy na rowerze. Wyznaczona trasa w Niemczech, większości prowadziła bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi, o malowniczym krajobrazie i przy pięknej słonecznej pogodzie.

Wyjechaliśmy z Bogatyni do Hradka w Czechach (tu pobraliśmy karty zgłoszeń), dalej ścieżkami niemieckimi do mety. Powrót przez Radomierzyce, Witkę, Spytków do Viśniovej w Czechach, by znowu wjechać na polską stronę do naszej Bogatyni. Po dobrym dniu, z zadowoleniem rozstaliśmy się wczesnym wieczorem.

Zapraszamy do wspólnej jazdy za rok – my jedziemy.

zdjęcia w galerii

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict2825_19_20111015_1292128434.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76