Aktualności
Czeski Raj - kolejny odcinek Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
12.05.2016.

 Pisaliśmy już o Czeskim Raju, jednak by zobaczyć chociaż w części Chroniony Rezerwat Przyrody należy przyjechać tu co najmniej kilka razy. My polecamy trochę dłuższy wypad z Bogatyni ok. 100 km w jedną stronę tj. Prachowskie Skały.

Kierujemy się autem na Liberec, Jablonec, Turnov i w kierunku Jiczyna. Przed wejściem do parku kupujemy bilet wstępu (70 kc, emeryci 40 kc) i oznakowaną trasą wędrujemy, podziwiamy piękne widoki, przeciskamy się przez wąskie szczeliny, mijamy kolejne punkty widokowe (vyhlidki), wspinamy się kilkakrotnie po schodach wykutych w skale. Ludzi w tym dniu dużo, ale największą uwagę przykuwały osoby wspinające się na wysokie skały. Mijaliśmy całe rodziny, dzieci przygotowujące się do wspinaczki wyposażone w liny i sprzęt.

Jakby nam było tego mało, jedziemy jeszcze kilka kilometrów do Zamku Trosky (wstęp 70kc, lub emeryt 40kc). Stąd widok rozpościera się tak daleko, że sięga niemalże polskich granic, widoczność w tym dniu była wyjątkowo dobra. Atrakcja turystyczna, to ruiny XIV wiecznej, średniowiecznej warowni obronnej (według legendy potocznie nazywana Panną i Babą), przygotowana dla zwiedzających. Dopiero jak wejdziesz na samą górę widzisz jak jest pięknie wokół. Maj i wiosenna przyroda wszystkich uczestników wprowadziła w nastrój błogiego wypoczynku, nic więcej nie trzeba, telefony wyłączone. W podsumowaniu przepięknej krajobrazowo wycieczki, skromny obiad w gospodzie niedaleko Zamku Trosky i powrót autami do Bogatyni. Nikt z naszej 10 osobowej grupy, nie spieszył się do domu.

Polecamy i więcej doczytajcie na:

 

http://navtur.pl/place/show/365,prachowskie-skaly

 

http://www.cesky-raj.info/pl/

 

 Zdjęcia w galerii.
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
wp_20140510_065_22_20140514_1370445416.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76