Aktualności
Spacer po Górach Łużyckich Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
16.03.2016.

 Bliskie nam Góry Łużyckie to tereny warte zobaczenia. Strony internetowe proponują wycieczki piesze, rowerowe, czy wspinaczki z bardzo dobrze oznakowanymi szlakami. Ostatnia nasza wędrówka nie zapowiadała się wyjątkowo z powodu pochmurnej pogody, jednak nikt nie zrezygnował. Wyjechaliśmy z Bogatyni jak zwykle prywatnymi autami w kierunku Hradka, dalej Dolni Sedlo, gdzie na niewielkim parkingu przy boisku sportowym zostawiamy auta i dalej wąską drogą idziemy na szlak. Wędrowanie wśród skał po tych terenach, to zaliczanie poszczególnych punktów widokowych naturalnych, poznawanie historii i ciekawostek. Trasa po której szliśmy była już znana przez prowadzącego, a ponieważ był z nami jeden Czech, stąd i czytanie tablic, znaków w lesie było dla nas łatwe.

 Różne formacje skalne, stożki zachęcały do zaglądania w najdziwniejsze zakamarki oraz do robienia zdjęć. Jeśli jesteście już poza granicami, dobrze jest mieć mapkę wydaną w tym kraju po którym się poruszamy. Czeskie mapy są bardzo szczegółowe i dokładne. Miejsce do którego dotarliśmy nie było rozległe a mimo to zrobiliśmy 15 km tylko pieszo.

Dla przykładu kilka punktów:

Tobiášovi borovice,  Krásný důl, Pekařův kříž,  Lví buk, Loupežnický vrch – Větrov.

Wycieczka dla leniwych i mniej wytrwałych, raczej nie wymagająca większego wysiłku.

Na podsumowanie konieczne jest odwiedzenie  czeskiej gospody, my zawitaliśmy w Hradku do „Korony”. Było smacznie i bardzo miło. A pogoda jednak dopisała.

Zdjęcia zobaczcie w galerii.

Więcej koniecznie doczytajcie na:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.luzicke-hory.cz/mista/index.php

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=50.81770P14.81985P14

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
20090819_2079456053_pict1208.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76