Aktualności
Guślarz - Výhledy Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
09.02.2016.

 Wędrówkę na Guślarz już opisywaliśmy w wydanej przez nas niewielkiej broszurce pt. „Kilka wycieczek z Bogatyni i okolic”. Mimo to zachęcamy ponownie (inną trasą). Guślarz jest wzniesieniem ciekawym historycznie i atrakcyjnym krajobrazowo. Niespodzianki gwarantowane, bo przecież szlak nie oznakowany, pogoda może być różna, widoki to na czeską, to na polską stronę równie piękne, prowiant i napoje koniecznie do zabrania ze sobą, w lesie napotkana zwierzyna, czyli trochę przeszłości.

My wyruszyliśmy z Bogatyni w kierunku Opolna, po przejściu drogi głównej (Bogatynia - Sieniawka) skręciliśmy w lewo do lasu i wzdłuż granicy krętym starym szlakiem na sam szczyt 569m npm.

Po stronie czeskiej na wierzchołku Výhledy platforma widokowa, w metalowej skrzynce księga pamiątkowa, do której każdy turysta może się wpisać. Miejsce do odpoczynku, oraz miejsce na ognisko. Poniżej w stronę Jasnej Góry trochę przysłonięty widok na okolice Bogatyni. W tym miejscu również ruiny gospody, którą dawniej odwiedzali kuracjusze z Opolna Zdroju. Schodząc w dół do Jasnej Góry trudno nie zauważyć pomnika poległych mieszkańców Jasnej Góry. Idziemy w prawo wśród nowych domów, przez las w kierunku Markocic, wzdłuż Miedzianki do centrum Bogatyni.

Mimo wiatru udało nam się rozpalić ognisko, upiec kiełbaski i z zadowoleniem wrócić do domów. Czas wędrówki ok. 6 godzin (w lutym bez śniegu), latem myślę, że z przyjemnością można zostać dłużej. W ostatnim czasie było opisywane jak to miejsce zagospodarować, co atrakcyjnego można tam zrobić, my zapraszamy tylko do wędrówki, do tego nic więcej nie jest potrzebne.

Sami zobaczcie w galerii.

Szczegóły, historia i profesjonalizm na http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=1733 

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict111729_20090330_1727754445.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76