Aktualności
Z TMZB do Czeskiej Szwajcarii Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
07.10.2015.
 Na wycieczkę, do Czeskiej Szwajcarii  zachęcać nie musimy, ale jeśli ktoś tam jeszcze nie był to na pewno pojedzie. Na listę wpisało się 47 osób, chętnych było dużo więcej. Miejsce wyjątkowe, bardzo urokliwe, ciekawe i najważniejsze, że niedaleko. Autobusem ok. 2,5 godziny z Bogatyni. Łatwość dostępu do pięknych miejsc ma swoje plusy i minusy – ludzie przybywają tu z bardzo daleka i jest ich bardzo dużo. Mimo to podróże kształcą, zachwycają, pozwalają odpocząć od życia codziennego. Kolejny raz ofertę wycieczki, przewodnika oraz przepiękną pogodę, specjalnie na nasze zamówienie otrzymaliśmy z Biura Turystyki Młodzieżowej Maciej Stanisz http://stanisz.pl/. Biuro przygotowuje wycieczkę  kompleksowo, łącznie z obiadem.

Czeska Szwajcaria jest najmłodszym Parkiem Narodowym w Republice Czeskiej. Powstał w styczniu 2000 roku. Nawiązuje do Parku narodowego Sächsische Schweiz (Szwajcaria Saska) po stronie niemieckiej.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od spaceru przez las w kierunku Bramy Pravčickiej, to największy skarb Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Mimo wspinających się tu tłumów, warto było. Brama Pravčicka ma 16 m wysokości i jest to największy naturalny skalny most znajdujący się w Europie. Wybrana przez nas trasa biegła szlakiem, który urzekł nas najbardziej wzdłuż nieskazitelnie czystej rzeki Kamienicy. Do najpopularniejszych miejsc należy przełom Divoká soutěska (Dziki Wąwóz). Rzeka słynie przede wszystkim z głębokich i wąskich kanionów, po których można pływać łódkami w wycieczkach grupowych. Łodzie zwane również pychówkami sterowane i pchane żerdziami przez przewoźników. Nasz „kapitan” bardzo ciekawie opowiadał i przygrywał.  Po wyjściu z łódek długo będziemy pamiętać widoki i zasłyszane legendy.

Kolejny przystanek i finał wycieczki, to Hřensko - najniżej położona gmina na terenie Republiki Czeskiej. Malownicza miejscowość z przejściem granicznym przy ujściu rzeki Kamenice do Łaby.

Dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń, zakończony szczęśliwie w domu.

Więcej doczytajcie sami, a na wycieczkę koniecznie z przewodnikiem np. z Panem Leszkiem.

http://www.pbrana.cz/pl/

http://www.hrensko.eu/pravcicka-brana/

http://www.hrensko.eu/edmundova-a-divoka-souteska/

 

Zapraszamy już dzisiaj na kolejną przygodę razem z TMZB.

W galerii kilka zdjęć

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
img_19248_20130814_1557126433.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76