Aktualności
Zwiedzanie Pragi Drukuj Email
Redaktor: D.W,   
23.09.2015.

 TMZB zorganizowało dla mieszkańców Bogatyni wyjazd do Pragi, zapisało się wiele chętnych osób (42). Ofertę wycieczki i przewodnika specjalnie na nasze zamówienie otrzymaliśmy z Biura Turystyki Młodzieżowej Maciej Stanisz,  http://stanisz.pl/.

Według programu zwiedzaliśmy: Hradczany, Stare Miasto, Mala Strana, Plac Wacława, Most Karola i Wyspa Kampa, Grające Fontanny – pokaz światło i dźwięk. Pobyt jednodniowy i oczywiście nie sposób zobaczyć całego miasta.

Praga imponuje swoim pięknem, klimatem i architekturą. Wbrew pozorom to zaleta, gdyż można wracać tu wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nowe atrakcje. Nie ma mowy o nudzie, sam przewodnik z dużą wiedzą, zaskoczył nas wieloma anegdotami. Pan Leszek, opowiadał ciekawie historię o dawnej i dzisiejszej Pradze. Wszyscy podziwiali zabytki i panoramę Pragi, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Grupa wyjątkowo zdyscyplinowana i chętna do spaceru,  w nagrodę smaczny czeski obiad, zimne piwo oraz przejazd metrem (dla niektórych pierwszy raz).

Nasza kolejna wycieczka okazała się sukcesem, wniosła wiele radości uczestnikom. Jeśli dodamy do tego wymarzoną piękną pogodę i na zakończenie grające fontanny www.krizikovafontana.cz, dzień zapamiętamy na długo.

www.praga.miasta.org

 

W galerii kilka zdjęć

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
20131116_1801587765_nowy_tmzb_016.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76