Aktualności
Święto Górnych Łużyc Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
29.08.2015.

 W trójkącie trzech państw Górne Łużyce to region turystyczny, bogaty w różnego rodzaju atrakcje, do wyboru. Strony internetowe, szczególnie niemieckie i czeskie z tłumaczeniem na język polski, oferują ciekawy kalendarz wydarzeń. Na jedną z takich kameralnych imprez zostaliśmy zaproszeni już po raz kolejny. Stowarzyszenie "Górna Mandau / źródła Spree eV" organizuje już od ponad 10 lat regularne spotkania niemieckich, czeskich i polskich przyjaciół w trójkącie.

Tym razem był to Dzień Górnych Łużyc, a główną atrakcją spotkania było śpiewanie piosenek. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować i wykonać utwory. Mile widziane były różnego rodzaju instrumenty lub playback. Wydrukowane teksty rozdano wszystkim biesiadnikom i przy kuflu piwa, w dobrym nastroju, muzyka połączyła narody, a wszyscy chętnie śpiewali. Spotkanie odbyło się w znanym nam miejscu, w dzielnicy Obercunnersdorf, do którego już nie raz jechaliśmy rowerem między innymi w Dniu Otwartych Domów Przysłupowych. Przysłowie mówi, że muzyka łagodzi obyczaje. To prawda, pozwala także na nowe kontakty i zachęca do działania na własnym podwórku w sposób równie sympatyczny i przyjemny.

Galeria zdjęć

 

Polecamy:

http://www.oberlausitz.com/kultur/pl/geschichte_oberlausitz.htm

http://www.dreilaendereck-dtp.eu/

http://www.goerlitz.de/pl/turystyka/godne-zobaczenia

http://www.it.zgorzelec.pl/index.php

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
p5300041_22_20130602_1387113669.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76