Aktualności
Śladami dawnych wiosek do pogańskich kamieni Drukuj Email
Redaktor: D. W.   
30.07.2015.

 W sobotę (27 czerwca) uczestnicy wędrówki wyjechali busem z Bogatyni do Wyszkowa, skąd rozpoczęła się piesza wycieczka do "pogańskich kamieni" k/ Wisniovej (Cz). Droga wiodła przez Wolanów gdzie zostalismy poczęstowani przez własciciela dużego gospodarstwa rolnego,dawnego PGR-u, Pana Michała Kaniewskiego swojskimi wyrobami. Posileni smacznym jadłem ruszylismy w dalszą drogę.

Po dotarciu do Wisniovej okazało się, że we wsi odbywają się obchody powstania i działalności  miejscowej straży pożarnej. W konkursach sprawnościowych, zawodach i pokazach sprzętu i umiejętności zawodowych brali udział strażacy ze wszystkich okolicznych czeskich miejscowości. Pogańskie kamienie położone na obrzeżach wsi są ciekawym zabytkiem geologicznym. Po zrobieniu kilku zdjęć udalismy się pieszo w powrotną drogę do Bogatyni wzdłuż pozostałosci starych Wigańcic, następnie przez zalesione zwałowisko zewnętrzne Kopalni. Słoneczna pogoda sprzyjała miłej eskapadzie, której przewodnikiem był kolega Leszek.  W dobrych humorach, głodni dotarliśmy na działki przemiłych gospodarzy Jurka i Gieni, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Pełni wrażeń zdążyliśmy przed wieczornym deszczem dotrzeć do domów.

Galeria zdjęć

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
imgp4410_1_20140329_1234108735.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76