Aktualności
15 Parada Rowerów w Jeleniej Górze - za nami Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
22.06.2015.

 Zbliżają się wakacje, urlopy i coraz więcej okazji do aktywnego spędzania czasu. Najchętniej z rodziną, przyjaciółmi, lub z ludźmi przypadkowo napotkanymi.

Parada Rowerów to cykliczna impreza, w której wzięliśmy udział już 8 raz, organizowana przez Muzyczne Radio (od 1999r). Warto wspomnieć, że mimo niepewnej pogody ludzi na rowerach nie było mało. Startowaliśmy z Placu Ratuszowego, w tym roku w błękitnych koszulkach. Koniec trasy przy Pałacu Paulinum, gdzie odbywał się maraton rowerowy „Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race”.

Polana przygotowana, można było kibicować zawodnikom, odpocząć, posilić się i skorzystać z dodatkowych atrakcji. Imprezy rowerowe to okazja dla rodziców z dziećmi, gdzie maluchy mocno wspierani dobrym przykładem dojeżdżają do mety. Parada to również prezentacja, dlatego wiele osób przebranych w różne stroje, w tym dniu wyglądało szczególnie, a ich rowery wyróżniały się z tłumu. My spotkaliśmy jak co roku znajomych z LZS – PROFI, Czechów z Jablonca i innych nowo poznanych rowerzystów.

Trasa zaliczona przez nas, to oczywiście Bogatynia – Jelenia Góra – parada – Jelenia Góra – Bogatynia. Ponieważ w tym kierunku jedziemy już kolejny raz, znamy szlaki mniej uczęszczane, z dala od głównych dróg, i z dala od aut. Dopiero na koniec dnia, po powrocie do domu można powiedzieć: dzisiaj dałem(am) z siebie wszystko (około 152 km na rowerze). Pogoda na powrót niestety nie rozpieszczała, wszyscy czujemy się zahartowani deszczem Spoko.

Galeria zdjęć, trasa wycieczki

Więcej zdjęć:

http://www.muzyczneradio.com.pl/index.php?page=4&id=60

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,58540

http://www.nj24.pl/article/parada-na-niebiesko 
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
p1040925_6_20130520_1544172767.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76