Aktualności
Wycieczka rowerowa do Nochten Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
10.06.2015.

 Na kolejną wyprawę rowerową, wybraliśmy się znowu do sąsiadów. Tym razem celem jest Łużycki Park Głazów Narzutowych w Nochten. Przyjeżdżają tu ludzie z różnych stron, by zobaczyć jak został zagospodarowany teren zwałowiska wewnętrznego kopalni węgla brunatnego. Trasa ciekawa. Z Bogatyni jedziemy rowerem do Zittau, dalej pociągiem do Weißwasser (bilet grupowy Zvon z rowerem), potem znowu na rower i bezpieczną ścieżką ok. 16 km docieramy do Nochten. Wstęp do parku 5 euro, parking – na którym zostawiliśmy nasze rowery – za darmo. Czas spaceru nieograniczony, odpoczywasz i robisz przeróżne zdjęcia mniej lub bardziej kolorowe. Powierzchnia parku ok. 20 ha, do oglądania, spacerowania i odpoczynku.

Głównym elementem i ciekawostką dla turystów jest ponad 5000 ułożonych i opisanych głazów, do tego ciekawa i różnorodna roślinność. Park podzielony jest na części, z której każda charakteryzuje się innymi roślinami, kolorem lub ułożeniem terenu. Po zakończeniu zwiedzania czeka przyjemne miejsce na posiłek lub zimne piwo w miarę przystępnej cenie (niestety euro). Dzień niezwykle gorący do zwiedzania i jazdy, jednak miejsce warte polecenia na cztery pory roku, ponieważ każda pora daje inne doznania, inne kolory i zapachy. Oczywiście chwila przemyśleń, że dawniej w tym miejscu pracowały maszyny i ludzie, a dzisiaj powrót do natury.

Galeria zdjęć, trasa wycieczki

Polecamy, warto tam zajrzeć:

www.ppwb.org.pl/wb/89/9.php

www.nasza-europa.eu/park-znalezisk-nochten

www.findlingspark-nochten.de

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict1477_21_20110502_1313601761.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76