Aktualności
14 rowerowy zlot gwieździsty Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
18.05.2015.

 Planując wycieczkę szukamy ciekawych miejsc,  po czym zastanawiamy się, czy znajdzie się grupa przyjaciół chętna do wspólnego wyjazdu. W naszym Stowarzyszeniu zawsze są takie osoby.

Bliskość sąsiadów (Niemcy) zobowiązuje do sprawdzenia co planują lub co mają w ofercie turystycznej. Inaczej mówiąc, co takiego mają oni, że tłumnie wyruszają w plener, są uśmiechnięci i przyjaźni. Pierwsze co ich wyróżnia, a czego nie ma u nas to ścieżki rowerowe.

Bezpieczny wyjazd rowerowy w najbliższej okolicy to nasz ostatni weekend, czyli 14 Rowerowy Zlot Gwieździsty w Bad Muskau (9 maj 2015r.). Impreza z tradycjami, zjeżdżają się ludzie w różnym wieku, z różnych zakątków, by spędzić ten dzień razem.

Nasza grupa z uwagi na chęci zobaczenia czegoś więcej zorganizowała wyjazd trwający od piątku do niedzieli. Noclegi umówione w ciekawym miejscu w Buczynach (niedaleko Łęknicy) w Skansenie Łużyckim, www.skansenluzycki.pl  Jadąc do Bad Muskau - Parku Mużakowskiego wiedzieliśmy, że jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, historia ciekawa i trudna. Pociągiem niemieckim z biletem Zvon w ręce przejechaliśmy z Zittau do Weißwasser, później już tylko rower. Ścieżki rowerowe są tak połączone, że tylko napisy na budynkach pozwalają rozpoznać czy jesteś po polskiej, czy niemieckiej stronie. Trasy Rajdu oznakowane odpowiednimi tabliczkami, miejsca do stemplowania kart widoczne i atrakcyjne. Meta w Parku Mużakowskim www.park-muzakowski.pl , dla przybyłych dodatkowe atrakcje, losowanie nagród, oraz błogi odpoczynek po trudach podróży. Okolica usiana w trasy rowerowe http://mojrower.pl/trasy/leknica , warte odwiedzenia.

W niedzielę w drodze powrotnej do domu postanowiliśmy odwiedzić jeszcze jedno ciekawe miejsce tj. Kopalnię Węgla Brunatnego Boxberg w Niemczech www.z.leknica.net  Zachęcamy Was do tego przystanku, ponieważ nic nie kosztuje, teren przygotowany dla zwiedzających przy aktualnie czynnej kopalni. Łatwy dostęp rowerem, wejście na wieżę widokową za darmo, wokół trasa dla turystów na rowerze lub pieszo. Parking ogólnie dostępny. Nasi koledzy szczególnie zainteresowani, porównywali kopalnię Turów z oglądaną na żywo lub przy ekranie komputera w przygotowanej do tego sali.

Plan zakładał nabranie tężyzny i zdrowia, poznanie nowych miejsc, zero stresu oraz wypoczynek aktywny. Wszystko zrealizowaliśmy w 100 % mamy tylko pewien niedosyt, że znowu u sąsiadów, a nie w naszej gminie.

Zdjęcia w galerii. 

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
dsc0799122_20090716_1990556643.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76