Aktualności
Aktywnie z TMZB Drukuj Email
Redaktor: D. W.   
28.04.2015.

Ciepłe dni zachęcają do wycieczek w grupie zorganizowanej lub z rodziną. W naszym Stowarzyszeniu również nie brakuje chętnych do wspólnych wycieczek. Tak się składa, że korzystamy z ciekawych propozycji turystycznych ogłaszanych na stronach internetowych w regionie. Kolejny już raz wyjechaliśmy do Lubania, gdzie PTSM Lubań zorganizowało XV Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Pieszy "3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki IVV". Więcej informacji polecamy na stronie http://www.ptsmluban.vipserv.org/, tam również znajduje się pełny kalendarz imprez na rok 2015. My uczestniczymy i Wam polecamy, imprezy turystyczne z tradycjami i wielopokoleniowe.

Kolejny ciepły dzień i kolejny wypad, zorganizowany tym razem przez nasze Stowarzyszenie, po najbliższej okolicy pieszo lub rowerem. Sobota 25 kwietnia dzień wyjątkowy, ciepły i zachęcający do aktywnego spędzenia czasu.

Dzielimy się na 2 grupy, jedni jadą rowerem, inni idą pieszo. Znamy najbliższą okolice i nie potrzebujemy mapy, ale znaleźli się i tacy, którzy w lesie na granicy z Czechami lub Niemcami mogliby się zgubić. Dobrze jest mieć ze sobą na wycieczce niewielki informator, z którego grupa dowiaduje się więcej niż na lekcjach historii w szkole. Tereny piękne, malownicze. Dobry humor udziela się wszystkim, tym bardziej, że dołączył do nas mały piesek i przeszedł całą 12 kilometrową trasę, od Markocic przez las, do Heřmanic w Czechach przez pola, aż do mety.  Na ogródkach działkowych wspólnie z czworonożnym przyjacielem zjedliśmy gorący posiłek i nie wiadomo kiedy po angielsku ulotnił się do domu. My w grupie przyjaciół przy ognisku spędziliśmy miłe popołudnie i jeszcze w promieniach słońca rozeszliśmy się do swoich domów.

Zdjęcia w galerii

 

Najbliższy wyjazd, który już zaplanowaliśmy to 3 dniowy wypad rowerowy do Bad Muskau. 9 maja 2015 r. w powiecie Görlitz odbędzie się 14. Rowerowy Zlot Gwieździsty. Tym razem organizatorzy zapraszają wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi do Bad Muskau do Parku Mużakowskiego. My jedziemy tradycyjnie kolejny raz. Noclegi zarezerwowaliśmy na polskiej stronie i tym sposobem cała sobota jest dla naszej dyspozycji na rowerze oraz udział w całej imprezie do wieczora. Szczegółowe mapy tras rowerowych dostępne są od 20.04.2015r. w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec oraz w kasie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Zgorzelcu. Więcej doczytajcie na stronach www.zgorzelec.eu Szkoda, że nic nie można znaleźć na stronach Bogatyni. W podsumowaniu przypominamy o bilecie zvon www.zvon.de/pl/Bilety-calodzienne-EURO-NYSA , który można kupić w Bogatyni w firmie przewozowej Bieleccy Bus bieleccybus.pl . Koszt biletu grupowego dla 5 osób to 75 zł + 10 zł/osobę za rower i jedziemy z Zittau do Weißwasser pociągiem. Z pociągu na rower i nocleg w Łęknicy, ceny do uzgodnienia.

Nie zdążymy ochłonąć po powrocie z Bad Muskau a już kolejny wyjazd rowerowy (14-18 maj) i udział w XV Międzynarodowym Rajdzie Kolarskim Miast i Powiatów Partnerskich Jelenia Góra – Jablonec n. Nisou – Bautzen. Jedziemy!

 

W podsumowaniu w naszym regionie dzieje się dużo, każdy widzi korzyści turystyczne dla swojej miejscowości. Szukamy informacji w Bogatyni – niestety brak. Strona internetowa bogatyńskiej Informacji Turystycznej robi przekierowanie na strony OSiR, czy jest to pomyłka?

Dla przykładu podaję stronę www.um.boleslawiec.pl - Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej czynny jest codziennie. Obsługa w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W punkcie rozdawane są plany Bolesławca, ulotki z bazą noclegową i gastronomiczną oraz ulotki o atrakcjach turystycznych w mieście i regionie oraz inne…

Polecamy nasz plan i zapraszamy do wspólnych wypadów.

Nie musisz być członkiem TMZB by z nami wyruszyć!

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
mini-1_166_21_20100921_1109912511.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76