Aktualności
Karkonosze 2014 Drukuj Email
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
16.10.2014.

 Po raz kolejny z rzędu, tym razem w grupie piętnastu turystów uczestniczyliśmy w XVI Międzynarodowym Rajdzie Górskim „Karkonosze2014”. Trasę wybraliśmy średnio trudną, dwudniową z noclegiem w schronisku PTSM „Skalnik” w Bukowcu. Bukowiec to niewielka miejscowość w Kotlinie Jeleniogórskiej z pałacem hrabiny von Reden – fundatorki kościółka Wang. Wyruszyliśmy z małym opóźnieniem przez Mrowiec, Mysłakowice, drogą królewską przez Karpnickie Stawy do Karpnik. Trasa pozwoliła nam obejrzeć pałac królewski w Mysłakowicach, w którym obecnie działa szkoła podstawowa oraz będący w remoncie pałac w Karpnikach.

Z Karpnik przez Karpnicką Przełęcz wyruszyliśmy do schroniska PTTK Szwajcarka, gdzie po posiłku i odpoczynku zdecydowaliśmy się zrezygnować z wejścia na Sokolik i wyruszyliśmy w drogę powrotną przez Krogulec. Od organizatora trasy otrzymaliśmy klucze do dwóch pokoi: 10-cio i 8-moi osobowego. Po kolacji przystąpiliśmy do konkursu krajoznawczego ze znajomości Karkonoszy i okolic, w którym zajęliśmy drugie miejsce. Po przeprowadzeniu weryfikacji książeczek turystycznych awansowaliśmy na pierwsze miejsce wśród drużyn na trasie.  Na drugi dzień czekała nas trasa z całym bagażem do Karpacza przez Radociny i Kowary, gdzie zatrzymaliśmy się w na dłużej w Parku Miniatur. Po obejrzeniu ryneczku w Kowarach ruszyliśmy piękną trasą przez Jedlinki i Krzaczynę do Wilczej Poręby, gdzie w Bacówkach odbyło się zakończenie imprezy. Przez część trasy towarzyszył nam sympatyczny baran Gienio. Na mecie czekał na nas bardzo dobry bigos i gorąca herbata. Wzięliśmy ponownie udział w konkursie krajoznawczym, w którym zajęliśmy drugie miejsce. Trzy nasze koleżanki: Jadzia, Tereska W. i Tereska G. otrzymały nagrody i dyplomy za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce wśród około 400 uczestników rajdu. Zdobyliśmy również puchar dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska ufundowany przez marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz najcenniejsze trofeum – puchar dla najlepszej drużyny w klasyfikacji generalnej rajdu. Jest to już nasze trzecie z rzędu zwycięstwo, z którego jesteśmy bardzo dumni!

Zdjęcia w galerii

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
p5270047_17_20120601_1792193685.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76