Aktualności
Akcja charytatywna dla hospicjum w Żarach Drukuj Email
Redaktor: TMZB   
05.08.2014.

Sample ImageNa zaproszenie Wolnej Grupy Cyklistów z Żar pojechaliśmy na 4-dniową wyprawę rowerową wokół województwa lubuskiego. Głównym celem było wsparcie finansowe dla hospicjum w Żarach. Rowerzyści jadą - sponsorzy płacą za każdy przejechany kilometr na konto hospicjum. Każdy z uczestników jechał na koszt własny. Na całej trasie w wybranych dla siebie odcinkach dołączali do nas inni rowerzyści.

Wystartowaliśmy 31 lipca z Żar, jadąc m. in. przez Lubsko, Krosno Odrzańskie, Rzepin, Ośno Lubuskie, Słońsk, Kostrzyn, Gorzów, Nowe Polichno, Lipki Wielkie, Zbąszyń, Babimost, Bojadła, Drzonków, Żagań. 03 sierpnia dotarliśmy z powrotem do Żar.
Łącznie w ciągu czterech dni przejechaliśmy ponad 480 kilometrów. W tym czasie mieliśmy okazję poznać wiele pięknych miejsc oraz spotkać się z ciekawymi ludźmi.
W czwartek spotkaliśmy się z grupą rowerową z Krosna Odrzańskiego. Podczas powitania niektórzy wydali nam się znajomi. Okazało się, że w 2012 roku byli w Bogatyni i widzieliśmy się na przejściu granicznym w Hermanicach.
W piątek zatrzymaliśmy się na „Przystanku Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą, gdzie spotkaliśmy członków naszego Stowarzyszenia. Chwilowy przystanek zrobił na nas wielkie wrażenie i dał nam pozytywną energie na dalszą drogę.
W sobotę w Lipkach Wielkich spotkaliśmy się z 72 letnim rowerzystą Markiem Skrobańskim, który objechał rowerem całą Europę, Gruzję, Armenię, dotarł do Iranu. Na spotkaniu poznaliśmy też panią senator Helenę Hatkę, która również pasjonuje się jazdą na rowerze. W podsumowaniu akcji redaktor Zbigniew Bodnar przeprowadził z nami wywiad dla radia Zachód.
W miejscach, w których się zatrzymywaliśmy spotykaliśmy się z dużym zainteresowaniem. Ludzie pytali skąd i dokąd jedziemy, ile przejechaliśmy kilometrów, podpowiadali którędy można jechać, żeby ominąć główne drogi.
Wyjazd uważamy za wyjątkowy szczególnie, że połączył przyjemne z pożytecznym.
Zdjęcia w galerii
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict0022_2_20120116_1981452519.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76