Aktualności
Bogatynia - Świnoujście Drukuj Email
Redaktor: TMZB   
29.06.2014.

 28 czerwca, w pierwszy dzień wakacji, członkowie TMZB wyruszyli na kolejną wyprawę rowerową. Siedmioosobowa grupa postanowiła przejechać trasę Bogatynia – Lubsko – Lubniewice – Morzyczyn – Świnoujście. Wg planu to ok. 450 km, ale na pewno wyjdzie dużo więcej, bo zaplanowane są też wycieczki lokalne podczas kilku przerw w podróży:).

O 7-mej rano na miejscu zbiórki stawiło się również pięcioro rowerzystów, którzy nie mogli udać się na kilkudniowy wyjazd, ale chcieli odprowadzić „wczasowiczów”.

Na początek wszyscy mieli do pokonania podjazd pod górę działoszyńską, potem przejazd z Krzewiny do Ostritz, skąd niemieckim odcinkiem ścieżki rowerowej „Odra-Nysa” dotarli do Görlitz. Mostem staromiejskim udali się na krótki odpoczynek w Zgorzelcu i powrócili na niemiecką ścieżkę. Grupy pożegnały się w niemieckiej miejscowości Deschka.

Oczywiście odprowadzenie, to tylko część planu „grupy odprowadzającej”, bo w drodze powrotnej pojechali przez Pieńsk i Dłużynę do Czerwonej Wody. Po krótkim odpoczynku w ośrodku Jagoda ruszyli przez Godzieszów i Henryków do Lubania. Tu akurat odbywał się jarmark z okazji Dni Lubania, więc była okazja na kolejny postój i spacer po lubańskim rynku. Z Lubania udali się w stronę Leśnej i Miłoszowa, gdzie przejechali na czeską stronę do miejscowości Srbska, a następnie przez Horni i Dolni Řasnice i Frydlant dotarli do Bogatyni.

galeria zdjęć

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
5656_20100802_1355404613.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76