Aktualności
XIV Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich Drukuj Email
Redaktor: A.F.   
03.06.2014.

Jelenia Góra – Jablonec nad Nisou – Bautzen
„Razem w Unii Europejskiej”

 

 Od 2007 już siódmy raz grupa rowerowa TMZB z Bogatyni uczestniczyła w rajdzie europejskim. Początek rajdu oczywiście w deszczu, ale w dobrych humorach. Razem z grupą z Jeleniej Góry ruszyliśmy do Bautzen. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale od Radomierzyc już bez deszczu i większych problemów pokonaliśmy pierwszy etap rajdu.

Dzień drugi – przywitało nas słoneczko, po śniadaniu i wyczyszczeniu rowerów razem z grupą niemiecką ruszyliśmy do Jablonca nad Nisou. Uwaga, rowerzyści nie mogą jeździć po autostradzie, ale dla nas zrobiono wyjątek i od Grabštajn nowym odcinkiem jeszcze nieoddanym do użytku publicznego mknęliśmy jak szaleni. I tak w dobrych nastrojach po przejechaniu stu kilometrów dotarliśmy do Jablonca nad Nisou. Orzeźwiający napój serwowany przez kolegę Jiřeho przy kolacji był miłym akcentem tego wyczerpującego dnia.

Aby nie zabrakło rowerowych atrakcji dzień trzeci wiódł przez Góry Izerskie, Harachov i Jakuszyce. Na sam koniec spotkanie z władzami Szklarskiej Poręby, podziękowania i małe upominki dla szefów naszych sekcji. Wieczór w miłej atmosferze i z tombolą. Takim akcentem zakończył się dzień trzeci.

Niestety czwartego dnia (w niedzielę) przyszła pora wracać do domu. Z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy do Bogatyni.

Długość trasy to ok. 300 kilometrów. Do zobaczenia w przyszłym roku. Będzie to XV rajd.

Zobaczcie galerię zdjęć

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
pict1998_15_20110531_2063650719.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76