Aktualności
Niech się święci 1Maja - 10 lat w UE. Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
06.05.2014.

Sample ImageDługie weekendy sprzyjają i zachęcają do różnych wypadów szczególnie w plener. Nasza grupa chętnych również postanowiła „świętować” 1 maja.
Rano o godzinie 8:00 pogoda i dobre humory napawały optymizmem na cały dzień. Podzieleni na mniejsze zespoły każdy wyruszył w trochę inną trasę, pieszo lub na rowerze.
Piechurzy zaopatrzyli się w modne kijki po czym żwawo ruszyli drogami polnymi z Bogatyni przez:
Opolno – Uhelną (cz.) – Vaclavice (cz.) – Guślarz  - Jasna Góra – do Jaru pod Jasną Górą gdzie była zbiórka wszystkich uczestników i zakończenie przy ognisku (około 16 km).
Rowerzyści natomiast przejechali:

Bogatynia – Opolno – Uhelna (cz.) – Vaclavice (cz.) – Kopaczów do Jaru, gdzie czekało rozpalone ognisko (około 40 km).  Atutem naszego miasteczka są tereny bardzo malownicze, ciekawe, graniczące z Czechami lub Niemcami. Po wejściu do UE każdy z turystów może tu znaleźć odpowiednią trasę dla siebie, w kilka godzin zwiedzić 3 kraje nie martwiąc się o granice. Najciekawsze niespodzianki to jak zwykle odwiedziny u sąsiadów. Tym razem w Vaclavicach trafiliśmy na piknik pierwszomajowy w duchu głębokiej komuny. Ludzie z humorem kolejny już rok budują trybunę, wyciągają stare portrety komunistycznych przywódców i przodowników pracy. Wszystko udekorowane flagami i transparentami, zakrapiane alkoholem i wesołą zabawą. Nas przyjęli bardzo serdecznie, co możecie zobaczyć na zdjęciach (galeria).
Program naszych „obchodów” zakończył się przy ognisku, gdzie nawet deszcz nie przeszkodził i do końca świeciło słońce. Wypoczęci, zadowoleni i wszyscy w bardzo dobrych nastrojach ze śpiewem na ustach wróciliśmy do swoich domów.
Trasa: 
          Niezwykle malownicza i ciekawa - łatwa dla całych rodzin również z dziećmi.

Atuty:
            - wędrujesz lub jedziesz rowerem przez 3 kraje, 
            - relaks i dobry humor, 
            - degustacja pysznych potraw przy ognisku.

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
006_6_20160426_1729060114.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76