Aktualności
Wiosna na Łużycach Drukuj Email
Redaktor: Marzena Szkudlarek   
13.04.2014.

 Piąta edycja „Łużyckich wędrówek” (PTSM) zgromadziła około 100 uczestników, spośród których największą grupę stanowiły dzieci i młodzież szkół podstawowych z Lubania i okolic. W imprezie brali udział również turyści z Czech.
Po załatwieniu niezbędnych formalności i otrzymaniu materiałów rajdowych, wędrówkę rozpoczęto spod hotelu Łużyckiego najpierw do muzeum w Ratuszu celem obejrzenia wystawy znanych wielkich osobistości z Europy odwiedzających Lubań w dawnych czasach. Gościli tu m. in.: Napoleon, Goethe czy Wallenstein.

Dalej, ulicami miasta poszliśmy przez Harcerską Górę do motelu Eureka, by odpocząć i coś zjeść. Tutaj kierownictwo rajdu zdecydowało, że ze względu na dzieci trasę trochę skracamy. I tak mijając Jałowiec, Kościelnik, most na Kwisie doszliśmy do stadniny koni i dalej do Zaręby Dolnej, by dotrzeć na metę w hotelu Łużyckim. Tu czekały na nas kiełbaski z grilla, świeży chleb i gorąca herbata oraz imienne dyplomiki za udział w rajdzie.
Pogoda dopisała, spotkaliśmy na rajdzie starych znajomych i wędrując w przyjaznej atmosferze poznaliśmy nowych.
W obydwie strony korzystaliśmy z transportu BUS i autobusu PKS z Lubania. Ponieważ w soboty połączenie jest niezbyt korzystne, po rajdzie (do czasu odjazdu autobusu do Zgorzelca) zwiedzałyśmy centrum i najciekawsze zabytki Lubania.

Zdjęcia w galerii

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
20100830_1293181765_p1130737.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76