Aktualności
Karkonosze 2013 Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
10.10.2013.

 XV Jubileuszowy Międzynarodowy
Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2013

 

TMZB NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ RAJDU!

Po raz ósmy drużyna pieszych z TMZB uczestniczyła w tej pięknej krajoznawczej i ciekawej wędrówce. Wyznaczonych tras o różnym stopniu trudności było 9, zapisanych uczestników około 400 od młodych grup szkoły podstawowej do 60+. Najstarsi uczestnicy 75 kobieta i 78 lat mężczyzna. Ubiegłe lata przynosiły nam nagrody, jednak ten rok jest wyjątkowy. Dopisała pogoda oraz ilość zdobytych pucharów.

  1. Najlepsza Drużyna Rajdu Karkonosze z Dolnego Śląska – puchar ufundowany
     przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska (3)

  2. Puchar za zwycięstwo Drużynowe Rajdu Karkonosze 2013r.

  3. Puchar za zajęcie I miejsca w Klasyfikacji generalnej

Największym zwycięstwem jest nasza liderka Jadzia Bystrykowska, która mobilizuje nas wszystkie do zbierania punktów. W Rajdzie Karkonosze 2013 zdobyła brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej, nie ukrywamy że dzięki Jadzi dzisiaj cieszymy się wszyscy.

Termin turystyka kwalifikowana niektórzy wywodzą od kwalifikacji osobistych, jakie musi posiąść turysta kwalifikowany, inni zaś od osiągnięć turystycznych dla uzyskania coraz to wyższych stopni odznak turystycznych. Definicja pojęć turystyka kwalifikowana i turysta kwalifikowany przez ponad 30 lat podlegała ciągłym zmianom i ciągłemu doskonaleniu.

Więcej możecie dowiedzieć się na http://www.sciaga.pl/tekst/21309-22-czym_jest_turystyka_kwalifikowana

Najważniejsze to trzeba zakupić odpowiednią książeczkę i przybijać pieczątki w każdym miejscu, do którego dojdziecie na wycieczkach pieszych, rozpisać trasę, poczym dokonać weryfikacji u przodownika w danej dyscyplinie. Po zatwierdzeniu punktów zdobywasz kolejne odznaki w danej dziedzinie. Każdy rajd określa regulamin. W Rajdzie Karkonosze na 8 drużyn TMZB zostało klasyfikowane za zdobyte punkty, w tym między innymi za: zdobyte odznaki, prezentacje grupy (stroje), ubezpieczenie, wyposażenie turysty, z wiedzy o Karkonoszach, zachowanie na trasie i w miejscu noclegu. Dodatkowe punkty za zwiedzanie obiektów przyrodniczych. Komisja organizacyjna rajdu dokonuje punktacji na podstawie przedłożonych książeczek. Turystyka kwalifikowana jest doskonałą formą spędzenia czasu wolnego, którego nam nie brakuje ponieważ mamy tak zwany „bonus wiekowy”. Pokonane kilometry i trudy wędrówki to nic w porównaniu z radością jaką mieliśmy w drodze powrotnej do domu z nagrodami.

Każdy z Was może dołączyć do naszej drużyny – zapraszamy.

Gorąco pozdrawiamy organizatorów PTSM Lubań oraz innych uczestników Rajdu Karkonosze 2013 i do zobaczenia za rok.

Wyniki doczytajcie na stronach http://www.ptsmluban.vipserv.org/kark2013.htm

Zapraszam do galerii zdjęć.
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
25_25_20160411_2077582751.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76