Aktualności arrow Domy przysłupowe arrow Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2013
Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2013 Drukuj Email
Redaktor: D.W.   
28.05.2013.
 „Zajrzyj do środka” – tak zachęcały plakaty i taka jest idea Dnia Otwartych Domów Przysłupowych. Przyjdź, zobacz, poczuj piękno oraz możliwości naszych przysłupów.

Coraz więcej przykładów dobrego domu z duszą słyszy się w Polsce. Niestety w Bogatyni inicjatywa należy do prywatnych właścicieli. Już po raz dziewiąty w ostatnią niedziele maja nasze Stowarzyszenie wspólnie z BSRR, gospodarzami Domu Zegarmistrza przyjmowaliśmy zainteresowanych, wycieczki turystów z Niemiec, Czech i Polski. Klimat rozmów i atmosfera wyjątkowa, sympatyczna i miła. Słaba znajomość języków niemieckiego, czy czeskiego wydłużała dyskusje i dała możliwość lepszego poznania się i wesołej wymiany zdań. Spotkaliśmy ludzi, którzy dawno temu wyjechali z Bogatyni i dzisiaj myślą o powrotach, wspominali swój dom z dzieciństwa.

Była rodzina z Australii, którzy zaczynają budować dom przysłupowy w Kopańcu, inni w Łagowie. Małżeństwo, którzy planują dom przysłupowy w Świeradowie Zdrój oraz wiele innych osób. Każdy z zainteresowanych uzyskał wiele cennych dla siebie informacji, dostrzegał piękno i możliwości domu z pruskim murem. Jeśli policzymy chleb ze smalcem i ogórki małosolne, które w tym czasie zostały zjedzone (16 bochenków i 2 wiaderka) daje nam liczbę wyjątkową. Inaczej mówiąc od 10:00 do 17:00 stała wędrówka ludzi.

TMZB jako Miłośnicy jesteśmy żywą reklamą i promotorami turystyki regionalnej. Zwracamy szczególną uwagę na atrakcje oraz możliwości turystyczne związane z położeniem naszego miasteczka. Idealnym przykładem dla turystów i rozwoju w Bogatyni jest właśnie dom przysłupowy, do którego można dojechać z różnych zakątków Polski  lub zaprosić sąsiadów, by zostawili  trochę grosza. Jesteśmy przekonani że dobre przykłady remontowanych domów w Bogatyni i szczególnie (prawie na ukończeniu) Dom Zegarmistrza daje wymianę doświadczeń, zachwyt oraz rozwija wyobraźnie jak może wyglądać dawna ruina.  Zapraszamy lokalne media do popularyzacji na czym polega idea i cel Dnia Otwartego Domów Przysłupowych.

Galeria zdjęć

Linki:

http://www.krainadomowprzyslupowych.pl/?dir=aktualnosci

http://www.bsrr.eu/

http://www.domkolodzieja.pl/ 

 
nastepny artykul »
 
p6210083_26_20110623_2008580693.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76