Aktualności arrow Domy przysłupowe arrow Potrzebna informacja !!
Potrzebna informacja !! Drukuj Email
Redaktor: TMZB   
19.08.2010.

 

Przed powodzią cechą charakterystyczną i być może w przyszłości ciekawostką turystyczną mogły być domy przysłupowe.

Dzisiaj giną zabrane wodą lub szybką decyzją urzędnikaPrzed wielką wodą mówiono domy z duszą – dziś bezdusznie są traktowane. Kraina domów przysłupowych brzmi dostojnie, teren który łączy trzy narody, trzy kraje. Koniec domów drewnianych w Bogatyni całkowicie zatraca charakter i tak smutnego turystycznie miasteczka. Tragiczne losy domów bardzo mocno powiązane są z losami ich mieszkańców. Przy tak naturalnej selekcji, czy ktoś myśli o przyszłości? Ludzie z płaczem przyglądają się jak burzone, w jednej chwili bez śladu są ich domostwa, często dorobek całego życia.

 

Projekt Krainy Domów Przysłupowych, jako dziedzictwo kulturowe zyskał priorytetowe dla regionu znaczenie, co powinno się przekładać w praktyce na wsparcie z różnych stron.

 

Ratowanie polskiej Krainy, nabiera nowego znaczenia i staje się dzisiaj znowu wielką  szansą na pozyskiwanie funduszy europejskich dla projektów przyszłej Bogatyni i jej mieszkańców. Jeśli nie będzie domów przysłupowych, to co zaoferujemy turystom, na jaką koncepcję czy wizję przyszłego miasta możemy liczyć i otrzymać pomoc z UE ? Czy burzony majątek jest likwidowany zgodnie z prawem budowlanym i procedurami (drewniana sucha konstrukcja powinna nadawać się do powtórnego wykorzystania, co na to konserwator zabytków?).

 

Czy sprzątanie po powodzi nie pozbawi nas czegoś więcej?

Gdzie jest konserwator zabytków?

 

 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »
 
dsc01697_7_20130609_1508539259.jpg

PTSM w Lubaniu

Niewidomi na tandemach

www.niewidominatandemach.pl

Budowa Zalewu w Bogatyni

Krótka kronika budowy Elektrowni Turów

Nasze projekty

energia

Pomnik wojenny w Markocicach

Drugie życie pomnika

 

Informator o domach przysłupowych

Informator_wydanie 2


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/tmzbbo/domains/tmzb.eu/public_html/templates/rhuk_milkyway10/index.php(164) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 76